Domů » Výroba Mercedes-Benz eEconic Trucks 2023

Výroba Mercedes-Benz eEconic Trucks 2023

Napsal admin

Výroba Mercedes-Benz eEconic Trucks rv:2023

Elektro v sériové výrobě: Mercedes-Benz eEconic již sjíždí z výrobní linky v závodě Wörth.

Daimler Truck zahajuje sériovou výrobu Mercedes-Benz eEconic pro městské komunální aplikace.
Nákladní vůz ze série Special Trucks je druhým bateriovým náklaďákem Mercedes-Benz, který sjel z výrobní linky ve Wörthu – krátce po zahájení sériové výroby eActrosu.
eEconic je založen na stejné architektuře vozidla jako eActros. Vyrábí se flexibilně ve výrobě Special Truck a elektrifikuje se ve Future Truck Center.
Další rozvoj zaměstnanců: V závodě ve Wörthu bylo již proškoleno asi 2 700 zaměstnanců pro práci s vysokonapěťovými vozidly a pro montáž elektrických komponent.
První sériově vyráběný eEconic bude předán společnosti Urbaser A/S, která působí v sektoru nakládání s odpady v Dánsku; dodávka dalších vozidel plánovaná postupně v průběhu roku.

Daimler Truck urychluje elektrifikaci svého vozového parku: Mercedes-Benz eEconic pro komunální použití se dostává do sériové výroby v závodě Wörth v jižním Porýní-Falcku. Po uvedení eActros pro městskou distribuční dopravu v říjnu 2021 v krátké době sjede z výrobní linky ve Wörthu druhý model bateriových elektrických nákladních vozidel Mercedes-Benz. eEconic byl vyvinut ve spolupráci se zákazníky a po intenzivní testovací sérii prochází praktickými zkouškami u zákazníků od května 2022. První vozidlo ze sériové výroby bude předáno společnosti Urbaser A/S, která působí v sektoru likvidace odpadu v Dánsku. Ostatní zákazníci se již rozhodli pro sériový eEconic. Vozy mají být dodány postupně v průběhu roku.

You may also like

Zanechat komentář