Domů » Mercedes-Benz Unimog 2022

Mercedes-Benz Unimog 2022

Napsal admin

Mercedes Benz Unimog Mercedes Unimog UHE 5023, čistě bílá, jízda s posádkou v terénu
Mercedes Unimog U 4023 Violet Blue – Zimní jízda v terénu
Mercedes Unimog U4000 U5000 U20 – Off Road

Vozidla, která dosahují špičkové formy v extrémním terénu, uchvacují úžasnými technologickými výkony po celá desetiletí a mají ve svém koutě oddanou celosvětovou fanouškovskou základnu.
Mercedes-Benz Unimog UHE 5023 o výkonu 231 k (170 kW), který je produkován 5,1litrovým čtyřválcovým motorem a působivým točivým momentem 900 Nm, který je neustále k dispozici v celém hlavním provozním rozsahu 1200 až 1600 ot./min. .

Tato pohonná jednotka, volitelný pohon všech kol, mezinápravové a mezikolové zámky na vyžádání a také osm rychlostí vpřed a šest vzad s terénní redukční převodovkou dělají z Unimogu „mistra mimo silnice“. Zdolá sklony až 45 stupňů nebo 100 procent. Dokáže se naklonit až o 38 stupňů, což odpovídá maximálnímu úhlu náklonu 76 procent a má hloubku brodění až 1,2 metru.

Takové extrémní operace umožňují mimo jiné sériově montované portálové nápravy, které mají za následek působivou světlou výšku 41 cm. Vinuté pružiny s velkým zdvihem pružiny umožňují vychýlení nápravy až o 30 stupňů. To je důvod, proč Unimog může mít levé přední kolo na skále a pravé přední kolo v prohlubni – a přesto si udržet kontakt se zemí se všemi čtyřmi koly. Dalším off-roadovým vrcholem je systém kontroly tlaku v pneumatikách „Tirecontrol plus“: Správný tlak v pneumatikách pro konkrétní povrch se volí stisknutím tlačítka („Silnice“, „Písek“ nebo „Hrubá cesta“) a Unimog vždy má díky tomu potřebnou přilnavost.“

You may also like

Zanechat komentář