Domů » Tesla Model Y Crash test 2022

Tesla Model Y Crash test 2022

Napsal admin

Tesla Model Y Crash test rv:2022

V posledním kole nárazových testů Euro NCAP se Tesla Model Y stala vozem s nejvyšším skóre, který kdy bezpečnostní hlídač testoval. Modely testované Euro NCAP byly dvoumotorové varianty Long Range a Performance, přičemž vozy byly vyráběny v Gigafactory společnosti Tesla v Berlíně v Německu. Model Y získal v testech plných pět hvězdiček a podle výsledků toto hodnocení platí pro modely s levostranným řízením (LHD) i pravostranným řízením (RHD).

Tesla Model Y měla působivé představení jak v kategorii ochrany dospělých cestujících – kde zaznamenala 97% skóre, čímž si zajistila působivých 36,9 z možných 38 bodů (ztráta hlavně v testu čelního nárazu), tak i v kategorii Safety Assist, kde získal téměř dokonalé skóre 15,7 bodu ze 16 (98 procent), přičemž ztratil 0,3 bodu pouze v kritériu autonomního nouzového brzdění auto-to-car.

V kategorii Ochrana dětských cestujících získal Model Y skóre 43 bodů z možných 49 bodů (87 procent), přičemž elektrické SUV ztratilo všechny body v části bezpečnostních prvků, protože postrádalo dětský zádržný systém. Sedadlo spolujezdce a prostřední sedadlo druhé řady. Podobně si vedl v kategorii zranitelných účastníků silničního provozu, kde získal hodnocení 82 procent (skóre 44,8 z 54 bodů), přičemž hlavní oblastí ztráty bodů byla ochrana hlavy chodce při nárazu.

V testech Euro NCAP navíc systém Vision Modelu Y, pouze kamerou fungoval dobře při předcházení kolizím s jinými vozy, cyklisty a chodci.

Generální tajemník Euro NCAP, Michiel van Ratingen, řekl: „Blahopřejeme společnosti Tesla ke skutečně vynikajícímu, rekordnímu hodnocení Modelu Y. Tesla ukázala, že nic jiného než to nejlepší pro ni není dost dobré, a doufáme, že je uvidíme pokračovat v aspiraci na tento cíl i v budoucnu.“ Zdá se, že dlouho očekávaný vstup Tesly do Indie byl odložen na neurčito, přičemž značka nedokázala přesvědčit indickou vládu, aby snížila cla na dovážená elektrická vozidla (EV).

You may also like

Zanechat komentář