Nissan X-Trail 2023

0
46

Nissan X-Trail rv:2023

Nissan oznámil britské specifikace pro nový Nissan X-Trail rok a půl po jeho prvním představení, s cenami od 32 030 liber.

Velké SUV, dostupné v pěti i sedmimístné podobě, se začne prodávat příští měsíc s výběrem ze tří hybridních pohonných jednotek a pěti úrovní specifikací.

Základním motorem je přeplňovaný zážehový 1,5litrový agregát s mild-hybridní podporou. Vyrábí až 161 koní a 221 lb ft točivého momentu, přičemž výkon je přenášen přes převodovku CVT. Tento motor také vylepšen o technologie proměnné komprese zaměřené na zvýšení hospodárnosti, což znamená, že řidiči mohou očekávat úsporu až 39,9 mpg. Za příplatek 2 435 GBP získáte vylepšenou verzi systému e-Power s výkonem 201 koní z Nissanu Qashqai, poháněnou elektromotorem s 1,5litrovým zážehovým motorem fungujícím jako generátor.

Motor se spouští mezi 1600 ot./min a 4800 ot./min. a také využívá stejných provozních schopností „e-Pedal“ s jedním pedálem jako plně elektrický Nissan Leaf. Nissan říká, že řidiči mohou dosáhnout až 48,6 mpg při ekonomické jízdě.

Pohonné ústrojí e-4orce s výkonem 210 k je na vrcholu nabídky za dalších 2 200 liber k ceně motoru e-Power. Přidává druhý elektromotor, umístěný na zadní nápravě, pro stálý pohon všech čtyř kol, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,0 s, a to s úspornou hodnotou až 44,7 mpg.

Nissan uvedl, že jeho technologie e-4orce dokáže reagovat na změny přilnavosti změnou rozložení výkonu mezi přední a zadní nápravu za 0,0001 s. Přidání zadního motoru také přidává propracovanější systém regenerace brzd a vektorování brzd, který údajně poskytuje stabilnější jízdu.

X-Trail opět sdílí většinu svého vnějšího a vnitřního designu s modelem Rogue na americkém trhu, který navázal na výrazně aktualizovanou verzi platformy crossoverů CMF-C Aliance Renault-Nissan – jakou používá Qashqai.

Na palubní desce dominuje dvojice 12,3palcových obrazovek, které spolupracují se standardním hlasovým ovládáním Amazon Alexa a 10,8palcovým head-up displejem, aby řidiči nemuseli spouštět oči ze silnice.

K dispozici jsou pěti a sedmimístné verze, přičemž třetí řada je vhodná pro cestující do výšky 160 cm (5 stop 2 palce). K dispozici je řada funkcí pro rodiče, včetně ovládání klimatizace vzadu a portů USB a slunečních rolet integrovaných do zadních dveří.

Pokud jde o praktičnost, objem zavazadlového prostoru činí 585 litrů při sklopené třetí řadě sedadel. Posuvná druhá řada je dělená v poměru 60:40, s centrální schránkou na lyže a pro nakládání dlouhých předmětů.

Existuje pět úrovní výbavy, od Visia až po Tekna. Před přidáním možností stojí nejdražší X-Trail – se systémem e-4orce a sedmi sedadly.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here