Lexus RZ Crash Test 2023

0
86

Lexus RZ Crash Test 2023

Bezpečnost a technická excelence

Lexus, přední jméno v automobilovém průmyslu, se v roce 2023 představil svým nejnovějším přírůstkem do rodiny – elektrickým SUV Lexus RZ. Tento automobil zazářil nejen v oblasti výkonu a designu, ale také bezpečnosti. Právě bezpečnost byla klíčovým faktorem během rozvoje tohoto vozu. Jaké výsledky přinesly crash testy pro Lexus RZ 2023? Přečtěte si, jak tento luxusní elektromobil obstál ve zkušebním ohni.

Přední srážka

Při testu frontální srážky byl Lexus RZ 2023 nucen čelit simulované nehodě s pevnou bariérou při rychlosti 64 km/h. Díky svému robustnímu konstrukčnímu rámu a pokročilým bezpečnostním systémům zaznamenal vynikající výsledek. Airbagy, systémy aktivního brzdění a detekce chodců v kombinaci s pevnou karosérií zaručily, že posádka byla chráněna a minimalizovaly se potenciální zranění.

Boční srážka

Lexus RZ prošel také náročnými testy boční srážky, kde byl automobil narážen do překážky simulující jiné vozidlo. V tomto scénáři excelovalo boční airbagové systémy, které chránily cestující před nežádoucími následky srážky.

Převrácení

Stabilitní a nízké těžiště Lexusu RZ ho činí odolným proti převrácení. V testech převrácení se ukázal jako mimořádně stabilní, a to i při rychlém změně směru jízdy. Díky tomu byly minimalizovány rizika vážných nehod spojených s převrácením vozidla.

Celkový výsledek

Lexus RZ 2023 předvedl v crash testech vynikající výkonnost a spolehlivost. Díky kombinaci moderní konstrukce karosérie a pokročilých bezpečnostních funkcí se tento elektromobil řadí mezi jedny z nejbezpečnějších vozidel na trhu. To vše, aniž by byla obětována jeho luxusní výbava a pohodlí.

Technická Data Lexusu RZ 2023

Výkon: Lexus RZ je poháněn elektromotorem s výkonem 350 kW (469 hp), což mu umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy.

Dojezd: S bateriemi o kapacitě 90 kWh nabízí Lexus RZ dojezd až 480 kilometrů na jedno nabití.

Rozměry: Délka: 4,77 metru, Šířka: 1,85 metru, Výška: 1,63 metru.

Technologie: RZ je vybaven pokročilými technologiemi, včetně navigace s umělou inteligencí, rozsáhlého infotainment systému a asistenčních funkcí pro řidiče.

Bezpečnost: Kromě skvělých výsledků crash testů je Lexus RZ vybaven systémem aktivního udržování pruhu, adaptivním tempomatem a mnoha dalšími bezpečnostními funkcemi.

Lexus RZ 2023 je dokonalým spojením luxusu, výkonu a bezpečnosti. Crash testy potvrdily, že tento elektromobil je připravený chránit své cestující za všech okolností, aniž by obětoval svou technickou excelenci a luxusní výbavu. Pro ty, kdo hledají budoucnost mobility, je Lexus RZ 2023 jasnou volbou.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here