Toyota Land Cruiser 2022

0
138

Toyota Land Cruiser rv:2022

Auta s rámem už jsou dnes prakticky jen pick-upy a pár dalších výjimek. Jednou z nich je právě i Toyota Land Cruiser. Tu navíc automobilka nabízí i v několika velikostech a verzích, přičemž na vrcholu potravního řetězce stojí „třístovka“.

V loňském roce přijela po dlouhých 14 letech v nové generaci a přivezla si několik docela významných změn. Tou hlavní je samozřejmě design. Ten je už na pohled majestátní, zejména z čelního pohledu, jemuž dominuje obrovská maska chladiče.

Vždyť na délku má 4999 mm, široké je 1980 mm bez zrcátek a rozvor je 2850 mm. Na českých silnicích je to opravdový kus auta, což poznáte prakticky hned. Sedí se vysoko, vidíte přes střechy aut a někde máte problém vejít se do jízdního pruhu. Problém to může být o to větší, že má auto docela přísné hlídání jízdních pruhů a zasahuje už ve chvílích, kdy se k pruhu blížíte. To se ale dá jednoduše dlouhým stiskem tlačítka na volantu deaktivovat.

Toyota Land Cruiser 300 je sice luxusní auto, ale vydat se s ní do terénu nebude nejmenší problém. Pro tyto výlety dostala například systém multi-terrain monitor, který nabízí 360° pohled z kamer kolem vozu i pod ním. Nová generace přivezla také nový volič režimů, nabízející ještě lepší trakci v terénu díky novým režimům Deep snow a Auto. Samozřejmostí je stálý pohon všech kol i redukční převodovka anebo aktivní podvozek E-KDSS (Electronic Kinetic Dynamic Suspension System). Výhodou jsou i úhly, ten nájezdový je 32°, zadní 24° a přejezdový 26,5°. Světlá výška je 230 mm.

Používá dva nové motory: benzínový twin-turbo 3,4-litrový V-6 s výkonem 409 koní a 479 liber-stop točivého momentu nebo turbodieselový twin-turbo 3,3-litrový V-6 s 304 koní a 516 liber-stop točivého momentu. Samozřejmostí je desetistupňová automatická převodovka a pohon všech čtyř kol.

Ačkoliv měl Land Cruiser v minulosti velké osmiválce, doba pokročila a pod jeho kapotou jsou nyní vidlicové šestiválce. Není však třeba smutnit, protože i tak jde o velké a výkonné motory. Vybrat si lze buď 3,5litrový benzinový motor twin-turbo s 305 kW/415 koňmi a 650 Nm anebo 3,3litrový naftový motor s 227 kW/309 koňmi a 770 Nm.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here