Volkswagen Teramont X 2023

0
51

Volkswagen Teramont X rv:2023

Nový 2023 Volkswagen TERAMONT X – Úžasné sportovní SUV designové specifikace

Volkswagen v Číně odhalil faceliftovaný Teramont X, což je mírně přepracovaná verze Atlas Cross Sport z produkce SAIC pro čínský trh. Debut navazuje na dřívější únik z čínského ministerstva průmyslu a informací.

Teramont X, původně představený v roce 2019, je jedním z mnoha SUV nabízených německou společností v Číně a sportovněji vyhlížející verzí běžného Teramontu (Atlas). Když byl v roce 2021 faceliftován, očekávali jsme, že stejné vizuální změny budou přeneseny na Teramont X, který v té době obdržel mírné aktualizace.

Zatímco profil SUV zůstává prakticky nezměněný a identický se severoamerickým Atlas Cross Sport, vizuální aktualizace vpředu jsou poměrně podstatné a pomáhají čínskému modelu více vyniknout. Vyobrazený model je vysoce speciální obložení R-Line s vysoce lesklými černými akcenty po celém obvodu karoserie, sadou 21palcových černě lakovaných pětipaprskových kol a červených brzdových třmenů.

Zdá se, že designéři VW použili „duplicitní“ nástroj na světlometech s rozdělenými jednotkami na každé straně s maticovou LED grafikou inspirovanou moduly v počítačových čipech. Přepracována byla také mřížka chladiče s jediným světelným pruhem uprostřed. V neposlední řadě má aktualizovaný nárazník větší propojené sací otvory obklopené leskle černým lemováním v typické příchuti R.

Vzadu se faceliftovaný Teramont X vyznačuje novým lesklým černým panelem, který integruje zadní světla po celé šířce s moderní grafikou LED, osvětleným znakem VW a nápisem Teramont X uprostřed. Sportovní zadní nárazník získává lesklé černé lemování s umělým výfukem pod širokými reflektory. VW také oznámil přidání nového odstínu exteriéru s názvem Wilderness Green.

Motory nového Volkswagen Teramont X 2023
Co se týče mechanické části, značka změny neoznámila. Proto se očekává, že bude k dispozici stejná nabídka motorů. Benzinový motor 2,5 l VR6 o výkonu 299 k spojený se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG a pohonným systémem 4Motion. K dispozici budou také dva další základní motory, motor 2.0 TSI 186 k a 2.0 TSI 220 k.

Proces sériové výroby nového Teramontu X probíhá v Číně. Výrobu tohoto SUV dlouhého asi 5 metrů má na starosti společnost řízená Volkswagenem a SAIC. Do prodejen dorazí do konce roku.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here