Škoda Vision 7S 2023 Concept

0
156

Škoda Vision 7S rv:2023 Concept

Jedná se o koncept Škoda Vision 7S, který představuje ukázku elektrického sedmimístného SUV, které má dorazit během příštích tří let – a představuje zcela nový designový jazyk značky.

Sériová verze Vision 7S bude jedním ze tří nových elektrických modelů, které česká firma uvede na trh do roku 2026. Všechny tři modely budou využívat zakázkovou elektrickou platformu MEB koncernu Volkswagen, kterou využívají i stávající Škoda Enyaq iV a Škoda Enyaq Coupe iV.

Všechny tyto modely ponesou nový designový jazyk demonstrovaný konceptem Vision 7S, který daleko přesahuje stylingové prvky, které budou používat vozy Škoda: je zde také nové logo, nová „korporátní identita“ a dokonce nové oficiální barvy.

To vše je součástí plánu společnosti Škoda s odvážným názvem „Další úroveň – strategie Škoda 2030.

Koncept Škoda Vision 7S

Vision 7S bude stát kolem Enyaq iV na vrcholu nabídky elektrických vozidel Škoda. Přestože Škoda neuvedla plné rozměry, bude se jednat o největší elektrický model firmy a bude využívat nejdelší možnou verzi platformy MEB. Měli bychom mít podezření, že bude zhruba v souladu s prodlouženým rozvorem Volkswagen ID Buzz, pokud jde o rozměry platformy.

Bude obsahovat velkou 89kWh baterii pod podlahou – největší, jakou jsme kdy viděli u modelu MEB – o které firma říká, že jí poskytne dojezd více než 600 km. Bude také schopen nabíjet rychlostí až 200 kW.

Johannes Neff, šéf technického vývoje Škody, řekl, že specifikace Vision 7S „podtrhují technické možnosti Modular Electrification Toolkit“.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here