Domů » Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024

Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024

Napsal admin

Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 – Když se tradice snoubí s inovací

V roce 2024 přichází Mitsubishi s novou generací svého oblíbeného modelu ASX, tentokrát v podobě hybridní verze 1.6 HEV, která slibuje nejen šetrnější přístup k životnímu prostředí, ale také výkon, který uspokojí i náročnější řidiče. Se svým atraktivním designem, moderními technologiemi a především s ohledem na ekologii se Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 stává jedním z nejočekávanějších modelů roku. V následujících odstavcích se podíváme na to, co všechno nové ASX nabízí, a proč by mělo být na seznamu každého, kdo hledá nové auto.

Technické parametry

Pro český trh je Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 vybaveno hybridním pohonem, který kombinuje 1.6 litrový benzínový motor s elektromotorem, což dohromady produkuje výkon, který uspokojí i náročnější řidiče. Díky tomuto pohonu je jízda nejen tichá a plynulá, ale také mimořádně úsporná.

Rozměry a objem zavazadlového prostoru

Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 nabízí dostatek prostoru pro pohodlnou jízdu i dlouhé cesty. Délka vozu je 4,365 metru, šířka 1,780 metru a výška 1,615 metrů. Objem zavazadlového prostoru činí 406 litrů, což lze rozšířit sklopením zadních sedadel.

Když se Renault Captur setká s třemi diamanty

Diskuze o designu nového Mitsubishi ASX možná nemá smysl, jelikož jeho podoba s aktuální generací Renaultu Captur je zcela zřejmá. Mitsubishi provedlo jen několik drobných změn pro odlišení. Když postavíte nový Captur a ASX vedle sebe, všimnete si v podstatě jen odlišné přední masky a jiného umístění parkovací kamery na víku kufru, která se často znečišťuje.

V interiéru se změnilo jen logo na volantu a volič automatické převodovky. Místo futuristického ovladače ve stylu F1, který má Captur, najdeme zde mnohem větší a tradičnější volič. Novinkou pro fanoušky Mitsubishi je francouzské ovládání rádia umístěné na třetí páčce pod volantem.

O interiéru a úložných prostorech jsme si již psali v minulém testu ASX s základní benzínovou motorizací a manuální převodovkou. Tentokrát jsme testovali model 1.6 Hybrid (HEV) v nejvyšší výbavě Instyle a musím říci, že bych si tuto motorizaci vybral bez váhání.

Pod kapotou se skrývá „starý dobrý“ hybridní systém E-Tech od Renaultu, což je první plně hybridní model Mitsubishi Motors v Evropě. Technologie byla původně vyvinuta ve spolupráci s týmem Renault F1 a je chráněna až 150 patenty.

Při pomalé jízdě ve městě má prioritu elektrický motor, což výrazně přispívá k celkové spotřebě. ASX se také vždy startuje a rozjíždí „do elektřiny“, což znamená slušnou dynamiku, kterou oceníte například při rozjezdech z křižovatek.

Systém obsahuje dva elektromotory: jeden pro pohon o výkonu 36 kW (49 k) a 205 Nm točivého momentu a další, startér-generátor, přidávající 15 kW (20 k) a 50 Nm. Spalovací motor je atmosférický čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 69 kW (94 k) a maximálním točivým momentem 148 Nm, pracující v Atkinsonově cyklu pro optimalizaci výkonu nabíjení baterie a spotřeby.

Maximální systémový výkon celého hybridního systému je 105 kW (143 k), který se přenáší výhradně na přední kola.

Hybridní ASX zrychlí z 0 na 100 km/h za 10,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 172 km/h. Jeho skutečným přínosem je ale úspora paliva. Ve městě je možné dosáhnout spotřeby pod pět litrů na sto kilometrů a na dálnici se spotřeba drží kolem šesti litrů. Po ujetí tisíce kilometrů jsme zaznamenali průměrnou spotřebu 5,7 litru, což je výborný údaj pro tak velké auto.

Baterie se nabíjí sama, což je velká výhoda oproti plug-in hybridním systémům, které vyžadují nabíjení z externího zdroje. Zde se baterie dobíjí rekuperací při brzdění motoru nebo pomocí spalovacího motoru.

Technická data Mitsubishi ASX 1.6 Hybrid (HEV) Instyle

ParametrHodnota
Motorizace1.6 Hybrid (HEV)
Výkon motoru69 kW (94 k)
Výkon elektromotoru36 kW (49 k)
Výkon startér-generátoru15 kW (20 k)
Maximální systémový výkon105 kW (143 k)
Maximální točivý moment205 Nm
Baterie1,2 kWh
Zrychlení 0-100 km/h10,8 s
Maximální rýchlosť172 km/h
Průměrná spotřeba5,7 l/100 km
Kapacita nádrže50 l
Dojezdcca 1000 km

Závěr

Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 je ideální volbou pro ty, kteří hledají ekologické, ale zároveň výkonné a komfortní vozidlo. S jeho příchodem na trh v roce 2024 Mitsubishi opět dokazuje, že je předním hráčem v oblasti inovací a technologického vývoje automobilového průmyslu. Pro více informací a nejnovější aktualizace o Mitsubishi ASX 1.6 HEV 2024 nezapomeňte sledovat odkaz na web www.auta365.cz.

You may also like

Zanechat komentář