Domů » Land Rover Range Rover V8 2023

Land Rover Range Rover V8 2023

Napsal admin

Land Rover Range Rover V8 rv:2023

Range Rover byl průkopníkem elegantního vzhledu moderních SUV a nový Range Rover Sport tento princip dotahuje do extrému. Na přední a boční části vozidla jsou nějaké záhyby a čáry, ale rychle je ztrácíte. S klikami dveří zasunutými do karoserie vypadá Sport ve své zdánlivé hladkosti téměř jako sviňuchy. Světlomety s tenkými pruhy ladí se stejně úzkými zadními světly, které lemují logo Land Rover v jeho celoplošné slávě.

Možnosti pohonného ústrojí také prošly změnou. Diesel je pryč a elektrifikace bují. Všechny řadové 6 motory mají nějaký druh elektrického posilovače, přičemž P360 a P400 sdílejí mild-hybridní systém a P440e nabízí plug-in hybridní nastavení s odhadovaným dojezdem 48 mil na čistě elektrický pohon. Završením modelové řady je 523 hp twin-turbo V-8, s plně elektrickým modelem, který bude následovat v roce 2024.

Tužší platforma je základem nového Range Roveru Sport a systém dynamického vzduchového odpružení je součástí standardní výbavy všech modelů. Modely First Edition jsou dodávány s elektronickým systémem kontroly náklonu, který nabízí vylepšené ovládání karoserie. Standardem je také pohon všech kol a adaptivní tempomat byl aktualizován tak, aby fungoval v terénních podmínkách, spolu se systémem detekce terénu, který automaticky přizpůsobuje způsob jízdy vozidla vnějším podmínkám. Range Rover Sport 2023 také přidává systém řízení všech kol a zadní kola se mohou otáčet až o 7,3 stupně, aby se zúžil poloměr otáčení SUV při nízkých rychlostech a zvýšila se stabilita při dálničních rychlostech.

Uvnitř se nad středovou konzolou vznáší 13,1palcový zakřivený dotykový displej s haptickou zpětnou vazbou. Bezdrátové Android Auto a Apple CarPlay jsou standardem. 13,7palcový sdružený přístroj se vyznačuje grafikou s vysokým rozlišením a přizpůsobitelným uspořádáním. Land Rover také nainstaloval aktualizovaný systém aktivního potlačení hluku, který odfiltruje hluk z pneumatik a vozovky, ale když se vozidlo přepne do „dynamického“ jízdního režimu, hluk motoru se zesílí. Mezi dostupné funkce patří elektricky nastavitelná přední sedadla ve 22 směrech s masážními funkcemi a okřídlené opěrky hlavy.

Range Rover Sport je také dobře vybaven v oblasti bezpečnosti, automatickým nouzovým brzděním, kamerovým systémem s prostorovým výhledem, předními a zadními parkovacími senzory, aktivním řízením jízdních pruhů a rozpoznáváním dopravních značek.

You may also like

Zanechat komentář