Domů » Dodge Charger Daytona SRT 2023 Concept

Dodge Charger Daytona SRT 2023 Concept

Napsal admin

Dodge Charger Daytona SRT Concept rv:2023

Zdá se, že časy hrdých amerických aut s výkonnými motory V-8 a vrčícími výfuky brzy ladně sklouznou do minulosti. Modely Charger a Challenger od Dodge se naposledy pokloní po roce 2023. Elektrické modely zasahují i do klasických jmenovek, jako je Chevy Camaro a Ford Mustang.

Přesto Dodge nechce, abyste truchlili pro svalovce. Nový koncept Dodge Charger Daytona SRT je elektrické výkonné kupé, které bude pokračovat v odvážném odkazu Dodge a stane se „budoucností elektrifikovaných svalů“.

Dnes společnost Dodge odhalila to, čemu říká „budoucnost elektrifikovaných svalů“. Charger Daytona SRT je elektrické výkonné kupé určené k přepravě pochodně procházející odcházejícími Charger a Challenger.
Daytona SRT bude mít 800voltovou elektrickou architekturu nazvanou Banshee. Specifikace hnacího ústrojí nejsou k dispozici, ale Dodge tvrdí, že bude rychlejší než Hellcat.
Mezi další funkce, které mají vylepšit zážitek ze svalového vozu, patří vícerychlostní převodovka, tlačítko dočasného zvýšení výkonu a „výfukový“ systém, díky kterému bude Daytona SRT stejně hlasitá jako Hellcat.

Srdcem modelu Daytona SRT je jeho 800voltová elektrická architektura pokřtěná jako Banshee. To je dvojnásobné napětí oproti 400voltové architektuře používané mnoha jinými EV a umožňuje rychlejší nabíjení, lepší chlazení elektromotorů a lehčí kabeláž. Porsche Taycan, Audi e-tron GT, Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6 také používají 800voltové architektury.

Říká se, že Daytona SRT bude rychlejší než její příbuzní Hellcat V-8 „ve všech klíčových výkonnostních ukazatelích“. Předpokládáme, že to znamená jak zrychlení, tak maximální rychlost. Pro informaci, 2023 Charger SRT Hellcat Redeye s balíčkem Jailbreak má monstrózních 807 koní a Redeye, který jsme testovali, uháněl na 100km/h za 3,5 sekundy. Tlačítko PowerShot, poskytne dočasné zvýšení výkonu.

Na rozdíl od svého předchůdce s pohonem zadních kol poháněného motorem ICE má Daytona SRT pohon všech kol, což je ukázáno ve skutečném stylu Dodge s vyhořením všech čtyř kol z ukázkového videa zveřejněného v červenci loňského roku. Dostane také šestipístkové brzdy a zabudováno bude jistě i rekuperační brzdění.

You may also like

Zanechat komentář