Domů » BMW 5 2024

BMW 5 2024

Napsal admin

BMW 5 rv:2024

Pověsti jsou pravdivé – BMW elektrifikuje další M5. Důkazem toho jsou první snímky nové vlajkové lodi řady 5. Ano, samozřejmě, ze zadního nárazníku vykukovaly nezaměnitelně čtyři koncovky výfuku a také z velikosti je vidět.

Noční můra každého puristy se objeví na dveřích řidiče. Tam nálepka „Hybrid Test Vehicle“ poukazuje na novou, nyní elektrifikovanou povahu výkonného sedanu. A pokud to není dostatečně zřejmé, víko zavazadlového prostoru na řidiče předníhou je také snadné identifikovat. Přídavné víko má téměř přesně velikost, tvar a polohu toho, které v současné době najdete na PHEV 545e xDrive.

Velkou otázkou samozřejmě je: Zůstane BMW věrné V8? Kdybychom se museli zavázat, odpověď by byla ano. V rozhovoru pro Auto Motor und Sport loni v listopadu bývalý šéf M Markus Flasch řekl, že inženýři stále hledají, jak zefektivnit osmiválcový (a řadový šestiválec), aby se snížily způsoby spotřeby paliva a vyhověly přísnějším emisním předpisům. Bývalý šéf M dokonce zašel tak daleko, že řekl, že oba výkonné motory budou žít nejméně do roku 2030.

Na konci roku bude představen jako sériový model s elektromotorem a V8. Dávalo by pro něj velký smysl, kdyby propůjčil své plug-in hybridní nastavení do další M5. To by pak výrazně zastínilo současnou řadu Ober-5 z hlediska výkonu, který tým PHEV v XM bude dobrý pro 750 koní a 1 000 Nm točivého momentu.

Samozřejmě by to mohlo být problematické z hlediska jízdní dynamiky s ohledem na hmotnost. Nejlehčí a nejextrémnější M5, M5 CS, v současné době váží 1 814 kilogramů. Díky akumulátoru bude příští generace pravděpodobně na míle daleko. Ale možná má M GmbH stále v rukávu dříve neznámé eso.

Nová generace řady 5 bude uvedena na trh v roce 2023. To téměř jistě platí i pro čistě elektrickou verzi i5. M5 však na silnici uvidíme až do konce roku 2023 nebo nejdříve začátkem roku 2024.

You may also like

Zanechat komentář