Domů » Volvo XC40 Modelar 2023

Volvo XC40 Modelar 2023

Napsal admin

Volvo XC40 Modelar rv:2023

Volvo XC40 – Modelový rok 2023

Volvo XC40 je kompaktní prémiové SUV společnosti a vůbec první model Volvo, který získal prestižní evropské ocenění Car of the Year.

Spolu s většími XC60 a XC90 doplňuje globální řadu prémiových SUV značky Volvo. XC40 je založen na Compact Modular Architecture (CMA), pokročilé platformě vozidel, která byla společně vyvinuta v rámci Geely Group.

Z pohledu designu je XC40 spíše bratrancem než sourozencem větších vozů řady 90 a 60, má svou vlastní osobnost, výraz a charakter. XC40 se vyznačuje výrazným grafickým designem, skutečným pocitem síly a kvality a hravější povahou z hlediska barev a materiálů.

Design byl pro modelový rok 2023 vylepšen o nové nárazníky, pixelové světlomety sestávající z 84 LED, nová kola a aerodynamické ráfky pro XC40 Recharge, nové možnosti barev exteriéru a nové možnosti interiéru, jako jsou modré koberce Fjord a vykládání grafického designu.

Nové exkluzivní čalounění Tailored Wool Blend, dostupné v modelech Recharge, je vyrobeno z 30 procent zodpovědně vyrobené vlny a 70 procent polyesteru s kontrastním bílým lemováním, vytvořené tak, aby optimalizovalo zážitek ze současného udržitelného luxusu.

Pokročilý systém čističky vzduchu zabraňuje pronikání až 80 procent nebezpečných částic PM 2,5 do kabiny. Bez ohledu na venkovní podmínky může toto řešení pomoci cestujícím vychutnat si lepší a zdravější kvalitu vzduchu a zároveň mít možnost sledovat úrovně částic a pylu mimo vůz.

Volvo XC40 2023 je také vybaveno pneumatikami Recharge pro celoroční použití jako standardní nebo volitelná výbava v Evropě. Jedná se o první pneumatiky pro celoroční použití, které dosáhly energetické účinnosti třídy A, což je inovace, která je v souladu s cílem společnosti nabízet udržitelnější produkty.

Konektivita a infotainment

Volvo XC40 je vybaveno informačním a zábavním systémem vyvinutým společně se společností Google s integrovanými aplikacemi a službami Google. Tento intuitivní a pohodlný informační a zábavní systém nové generace nabízí zákazníkům bezprecedentní personalizaci a bezkonkurenční konektivitu, která je dále vylepšena prostřednictvím balíčku digitálních služeb.

Středobodem balíčku digitálních služeb je přístup k aplikacím a službám Google*, které nabízejí handsfree pomoc s Google Assistant, nejlepší navigaci ve své třídě prostřednictvím Google Maps a širokou nabídku nativních aplikací do auta prostřednictvím Google Play.

Během modelového roku 2023 budou mít mild hybridy XC40 možnost přijímat větší aktualizace softwaru a operačního systému bezdrátově*.

Technologie hnacího ústrojí

XC40 je prvním modelem Volva, který používá vůbec první tříválcový motor společnosti, který je založen na stejné modulární konstrukci jako naše čtyřválcové motory.

Kombinací tříválcového motoru s elektromotorem o výkonu 60 kW poskytuje XC40 Recharge výkon 211 (T4) nebo 262 k (T5). Je vybaven baterií s kapacitou 10,7 kWh.

Modely XC40 Recharge T4 a T5 poskytují až 46 km** (kombinace WLTP) čistě elektrického dojezdu – upgrade, který umožňuje více řidičům pokrýt každodenní potřebu elektřiny.

S One Pedal Drive ve verzi Recharge může řidič použít akcelerátor pro zrychlení a brzdění vozu – sešlápnutím pro zrychlení a zvednutím pedálu pro plynulé brzdění až do zastavení.

XC40 je také k dispozici s řadou 48voltových benzinových variant s mírným hybridním pohonem a mikrohybridní variantou T2. Výkon mild hybridů se pohybuje od 163 do 250 koní. Mild hybridy nabízejí plynulé rozjezdy a až 15% úsporu paliva a snížení emisí v reálném světě.

Více podrobností o nabídce pohonných jednotek naleznete v technických specifikacích.

You may also like

Zanechat komentář