Domů » Volkswagen Amarok 2023

Volkswagen Amarok 2023

Napsal admin

Volkswagen Amarok rv:2023

Nový Volkswagen Amarok z roku 2023 – Přepracovaný pick-up, náhled jízdy a specifikace

Nový Amarok je uváděn na trh se čtyřdveřovou dvojitou kabinou (DoubleCab) a dvoudveřovou jednoduchou kabinou (SingleCab). Na siluetě podběhů kol, které jsou stejně jako dříve půlkulaté, vynikají na obou verzích. Na rozdíl od mnoha jiných pick-upů tvoří horní zakončení podběhů prakticky rovnou spíše než kruhovou linii – typický designový prvek Amaroku. Křídla nad až 21palcovými litými koly mají mohutný vzhled a kolem podběhů jsou obložena robustním plastem. Tvar panelů vytváří dojem, že Amarok lehce napíná svaly. Nový pick-up zaujme i zezadu. Pod velkým symbolem VW
Slovo „Amarok“ je vyraženo téměř po celé šířce víka zavazadlového prostoru. Vnější rám zadní části tvoří koncová světla ve tvaru C, která zasahují daleko do siluety. U verzí PanAmericana a Aventura také využívají technologii LED

Karoserie Volkswagen AMAROK je k dispozici ve dvou konfiguracích: 4-dveřová dvojitá kabina a 2-dveřová jednoduchá kabina, bez možnosti výběru polovin karoserie. Ve srovnání s předchozím modelem byla délka rozvoru prodloužena o 173 milimetrů na celkových 3 270 milimetrů, což přispělo k ještě většímu zvětšení prostoru pro cestující vzadu. Také zvyšuje schopnost brodění vodou z 500 milimetrů na 800 milimetrů pro podporu náročné jízdy. Ve spojení s typickým systémem pohonu všech kol Volkswagen 4-Motion.

Uvnitř Amarok debutuje to, co Volkswagen nazývá Digital Cockpit se svými 8palcovými digitálními přístroji a 10- nebo 12palcovou obrazovkou infotainmentu ve stylu tabletu. Bez ohledu na velikost obrazovky jsou zahrnuty Apple CarPlay a Android Auto. Mezi funkce patří elektronická parkovací brzda, 10směrné nastavení síly pro sedadlo řidiče, dvouzónová klimatizace a zvukový systém Harman Kardon.

Amarok sdílí hnací ústrojí Ranger nové generace a řada začíná s jedním turbodmychadlem 2,0 litru s výkonem 150 koní a točivým momentem 350 Nm. O úroveň výš je verze s výkonem 170 koní a točivým momentem 405 Nm. Nejvýkonnější 4válcový motor je bi-turbo verze stejného motoru s výkonem 204 koní a točivým momentem 500 Nm. Mezitím nejsilnějším motorem je 3,0litrový V6 turbodiesel s výkonem 250 koní a točivým momentem 600 Nm.

K dispozici je také jeden benzinový motor – přeplňovaný 2,3litrový čtyřválec. Tato verze přichází s výkonem 302 koní a točivým momentem 452 Nm. Pokud jde o převodovky, v závislosti na motoru bude dodávána s 6-stupňovou manuální, 6-stupňovou automatickou nebo 10-stupňovou automatickou.

Řidiči pomáhá až šest různých inteligentních jízdních profilů, díky nimž je řízení vozu Amarok ještě jednodušší. V závislosti na verzi specifikace jsou profily Normal, Eco, Slippery, Snow/Sand, Mud/Rut a Tow/Haul.

zcela nový Volkswagen Amarok se bude vyrábět pouze v jednom závodě, a to v Jižní Africe. Do konce roku však bude exportován na trhy v Oceánii, na Středním východě, v Africe a Evropě.

You may also like

Zanechat komentář