Domů » Toyota Prius 2023

Toyota Prius 2023

Napsal admin

Toyota Prius 2023

Toyota Prius, populární hybridní elektrické vozidlo (HEV) od japonské automobilky, je připraveno obdržet aktualizaci pro modelový rok 2023. Prius je na trhu od roku 1997 a v průběhu let prošel několika aktualizacemi, aby držel krok s měnící se dobou a vyvíjejícími se potřebami zákazníků. Nadcházející model 2023 slibuje, že bude ještě lepší, s řadou nových funkcí a upgradů.

Jednou z nejpozoruhodnějších změn v Toyotě Prius 2023 je aktualizovaný vnější design. Auto bude mít agresivnější a sportovnější vzhled, s elegantní přední maskou a ostrými LED světlomety. Proměny projde i zadní část vozu, s přepracovanými zadními světly a novým nárazníkem. Nový designový návrh dodá Priusu moderní, futuristický vzhled, který osloví širší publikum.

Pod kapotou bude Prius 2023 nadále využívat hybridní pohonné ústrojí, které kombinuje benzínový motor a elektromotor. Současná generace Priusu využívá 1,8litrový čtyřválcový motor, který produkuje kombinovaný výkon 121 koní. Zda Toyota provede nějaké změny v pohonném ústrojí pro modelový rok 2023, se teprve uvidí. Objevují se však zvěsti, že by Toyota mohla v blízké budoucnosti představit plug-in hybridní verzi Prius.

Uvnitř kabiny bude Prius 2023 vybaven aktualizovaným informačním a zábavním systémem s větším dotykovým displejem a podporou Apple CarPlay a Android Auto. Nový systém bude také obsahovat pokročilou technologii rozpoznávání hlasu, která řidičům usnadní ovládání různých funkcí vozu, aniž by museli sundat ruce z volantu. Kabina také dostane novou barevnou variantu interiéru a sedadla budou čalouněna prémiovými materiály pro větší pohodlí.

Toyota Prius 2023 bude také nabitá pokročilými bezpečnostními prvky, včetně adaptivního tempomatu, varování před opuštěním jízdního pruhu a automatického nouzového brzdění. Vůz také dostane novou funkci nazvanou Toyota Safety Sense 3.0, která zahrnuje pokročilé asistenční technologie pro řidiče, jako je detekce chodců a vyhýbání se opuštění jízdního pruhu.

Pokud jde o ceny, očekává se, že Toyota Prius 2023 bude začínat na přibližně 25 000 $ za základní model a až na 32 000 $ za plně naloženou verzi. Tím je přímou konkurencí s jinými oblíbenými hybridními vozy, jako jsou Honda Insight a Hyundai Ioniq.

Na závěr, Toyota Prius 2023 slibuje, že bude vzrušujícím novým přírůstkem na trhu hybridních vozů. Se svým aktualizovaným designem, pokročilými funkcemi a dostupnou cenou jistě osloví širokou škálu kupujících, kteří hledají spolehlivý a ekologický vůz.

You may also like

1 komentář

Miroslav Jirák 24 dubna, 2023 - 9:37 pm

Krásné auto ,ale strávit tolik času u nabíjení .. Používat jako hybrid je moc drahé.. Tak dlouhý prodlužovák
nemám, bydlim v druhém patře.. Škoda . Pro lidi kteří nebydlí v domku nemá cenu.

Odpovědět

Zanechat komentář