Opel Astra Sports Tourer 2022

0
23

Opel Astra Sports Tourer rv:2022

Výroba nové generace Astry v Rüsselsheimu právě začala s pětidveřovým modelem – a také zcela nový Opel Astra Sports Tourer, který je již k dispozici na objednávku. S čistým a odvážným stylem se nové kombi kompaktní třídy vyznačuje inovativními technologiemi a plně digitálním, intuitivně ovládaným kokpitem Pure Panel.

To vše za atraktivní ceny: zákazníci si mohou objednat kompletně přepracovaný Opel Astra Sports Tourer od 23 565 EUR. Četné nejmodernější asistenční systémy, jako je varování před čelní srážkou s automatickým nouzovým brzděním, detekce chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, detekce ospalosti a také tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti jsou standardní výbavou každé verze. Volitelně lze objednat head-up displej, aby se řidič mohl vždy soustředit na cestu. V nákladovém prostoru, který pojme až 1634 litrů (se sklopenými sedadly), je navíc dostatek místa pro zavazadla a vybavení. Živý výkon na základní úrovni zajišťuje 1,2litrový tříválcový zážehový motor s přeplňováním a přímým vstřikováním (81 kW/110 k) se šestistupňovou manuální převodovkou (kombinovaná spotřeba paliva WLTP1: 5,7–5,5 l/100 km, 129-125 g/km CO2).

Opel důsledně pokračuje ve své elektrické ofenzívě s novou Astrou Sports Tourer. Novinka je také prvním elektrifikovaným kombi značky – a lze jej nyní objednat jako výkonný a vysoce účinný plug-in hybrid. Elektrická verze Astra Sports Tourer fun začíná na pouhých 36 900 EUR; po odečtení Environmentálního bonusu je kupní cena pouze 29 722,50 €. Se systémovým výkonem 133 kW/180 k a silným točivým momentem 360 Nm se sportovní a zodpovědná jízda dokonale snoubí (kombinovaná spotřeba paliva WLTP1: 1,2–1,1 l/100 km, emise CO2 26–25 g/km ). Jako plug-in hybrid může nový Opel Astra Sports Tourer ujet až 60 kilometrů (podle WLTP2) čistě bez elektrických emisí.

„S novým Opelem Astra Sports Tourer jsme opravdovým prohlášením v kombi kompaktní třídy. Vyznačuje se inovativními digitálními technologiemi, jako je kokpit Pure Panel, který je jinak dostupný pouze ve vyšších segmentech vozidel. Kromě toho nabízíme typický paket Opel s dostatkem místa pro cestující a zavazadla. Sports Tourer přichází hned na začátku prodeje jako plug-in hybrid, v ne příliš vzdálené budoucnosti bude následovat verze s čistě bateriovým pohonem. A Astra Sports Tourer také vypadá fantasticky,“ říká generální ředitel Opelu Uwe Hochgeschurtz.

Stejně jako pětidveřový model Opel Astra-e i nová Astra Sports Tourer s elektrickým pohonem doplní portfolio pohonů bestselleru kompaktní třídy v průběhu roku 2023.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here