Mercedes-Benz C63 AMG 2023

0
52

Mercedes-Benz C63 AMG rv:2023

Nadcházející Mercedes-AMG C 63 bude pravděpodobně jedním z nejradikálnějších příkladů zmenšování, jaké kdy svět viděl. Jap, pánové z Affalterbachu skoncovali se starým dobrým 4,0litrovým motorem V8 s dvojitým turbodmychadlem a nahradili ho elektrifikovanou verzí čtyřválce M139 z AMG A 45.

Každý, kdo si myslel, že údaje o výkonu uvedené dvoulitrové jednotky jsou již zcela šílené, se však bude učit jinak. Velké změny jsou bezprostřední pro mega-čtyři-pěšce. Za prvé, je namontován podélně v C 63 a za druhé, jeho výkon se pravděpodobně zvýší na 476 koní. To z něj činí zdaleka nejvýkonnější sériově vyráběný čtyřválcový motor všech dob.

Spalovací motor bude sdílet práci s elektromotorem namontovaným na zadní nápravě, což jej přivede na 204 koní. Výkon systému by proto měl být na statných 680 koních. To by bylo uvolněno o 170 koní více než dříve. A také o 170 koní více než v současném M3. Maximální točivý moment je zřejmě 750 Nm, což je nárůst o 50 Nm.

Jako by pohonná jednotka nebyla dostatečně komplikovaná, příští C 63 bude také používat 48voltový mild hybridní systém odvozený z nastavení větších modelů „53“ s jejich 3,0-litrovým šestiválcovým motorem. Výkon je přenášen na silnici prostřednictvím 9stupňového automatu. Přestože bude instalováno plug-in hybridní nastavení, očekáváme, že nové hnací ústrojí bude lehčí než starý systém V8. Kromě toho by těžiště mělo být nižší.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here