Domů » Audi RS6 GT 2025

Audi RS6 GT 2025

Napsal admin

Klenot mezi výkonnými kombíky

Audi RS6 Avant je neobyčejným zjevením ve světě automobilů. S dvojitě přeplňovaným osmiválcem V-8, pohonem všech kol quattro a dokonale vyladěným podvozkem překračuje hranice běžného rodinného kombi a vstupuje do sféry extrémně výkonných automobilů. Pro rok 2024 Audi zvýšilo výkon dvojitě přeplňovaného motoru V-8 na 621 koní, čímž se verze vozu dostala do výkonnostní třídy „Performance“. Rok 2025 přináší model RS6 Avant GT, lehčí variantu s ještě více zaměřeným podvozkem na výjimečné ovládání a exkluzivní možnosti stylizace. Přestože se pyšní sportovními schopnostmi, RS6 Avant zůstává plně funkčním kombí s prostorným interiérem pro pět osob v komfortu, s materiály a funkcemi odpovídajícími luxusní třídě a s nejnovějšími informačními a technologickými systémy. Prostor pro zavazadla odhaluje 30 kubických stop (cca 850 litrů) nákladového prostoru, což splňuje slib kombi. Jeho robustní proporce jsou zdůrazněny řadou agresivních aerodynamických prvků, přesto se vyhýbá přehnané okázalosti.

Ceny a kterou verzi vybrat

Očekávaná cena Audi RS6 Avant pro rok 2025 začíná na přibližně 3 300 000 Kč. Přestože nová verze GT s jejími grafickými prvkami a limitovanou produkcí jistě přitáhne pozornost, model Performance je pro většinu kupujících nejlepší volbou. Je pravděpodobně jen nepatrně pomalejší než masivně rychlý GT a zároveň výrazně levnější. Samozřejmě budete muset připlatit za jakoukoli barvu exteriéru jinou než šedou; my bychom si vybrali působivou modrou Ascari Blue Metallic. Vybrali bychom také balíček Black Optic, který vozu dodá ještě temnější vzhled s černými exteriérovými prvky a elegantními 22palcovými koly na letních výkonnostních pneumatikách.

Motor, převodovka a výkon

Audi RS6 Avant Performance a nový model pro rok 2025, Audi RS6 Avant GT, jsou poháněny dvojitě přeplňovaným 4,0litrovým motorem V-8 s výkonem 621 koní a točivým momentem 850 Nm. Součástí je integrovaný 48voltový hybridní systém, podobný systému používanému na luxusním sedanu A8 a crossoveru Q8. Výkon je směřován na tradiční systém pohonu všech kol Quattro Audi prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. RS6 Avant nezklame svým ostrým ovládáním, okamžitým zrychlením a zvukem výfuku. Převody jsou pevné, ale ne hrubé, čtyřkolové řízení a diferenciál s vektorováním točivého momentu zajišťují obratné ovládání a brzdy nezklamou, zastavení z rychlosti 113 km/h na 0 se podařilo za 48,7 metru.

Spotřeba paliva a skutečná spotřeba

Očekává se, že RS6 Avant bude mít spotřebu 15 mpg (cca 15,7 l/100 km) ve městě a 22 mpg (cca 10,7 l/100 km) na dálnici, což odpovídá tomu, co zvládají E63 S a Panamera Turbo S Sport Turismo. Jakmile budeme moci RS6 Avant otestovat na naší trase s rychlostí 75 mph (cca 120 km/h), což je součástí našeho rozsáhlého testovacího režimu, můžeme vyhodnotit jeho skutečnou spotřebu paliva.

Interiér, komfort a nákladový prostor

Interiér Audi RS6 Avant předvádí sofistikovaný design a špičkové technologie. Řidič má před sebou 12,3palcový digitální přístrojový panel a palubní deska obsahuje dva velké dotykové obrazovky mezi předními cestujícími. Zbytek kabiny je pokryt kůží a doplněn závodními materiály. Audi RS6 Avant nabízí bohatou standardní výbavu včetně vyhřívaných a ventilovaných předních sedadel, čtyřzónové klimatizace, panoramatického střešního okna a bezdrátového nabíjení telefonů.

Technické parametry Audi RS6 GT Avant 2024/2025 pro český trh:

SpecifikaceHodnota
ModelAudi RS6 Avant Performance 2025
CenaOd 3 300 000 Kč
Výkon621 koní, 850 Nm točivého momentu
Palivo/Spotřeba15,7 l/100 km ve městě, 10,7 l/100 km na dálnici
InteriérLuxusní materiály, pokročilé technologie
Nákladový prostor850 litrů
BarvaAscari Blue Metallic

Audi RS6 Avant stojí v popředí segmentu výkonných kombíků jako dokonalý příklad spojení extrémního výkonu a funkčnosti rodinného vozu, a zároveň nabízí exkluzivitu a luxus. Pro více informací o tomto modelu a dalších novinkách sledujte www.auta365.cz.

You may also like

Zanechat komentář