Výroba Volkswagen ID.5 2022

0
32

Výroba Volkswagen ID.5 rv:2022

00:00 – Výroba Volkswagen ID.5
08:34 – Design exteriéru Volkswagen ID.5
09:29 – Design interiéru Volkswagen ID.5
11:20 – Podrobnosti Volkswagen ID.5

Volkswagen svou strategií ACCELERATE podporuje přechod k výrobě elektromobilů. Dnešní oficiální zahájení výroby ID.5 a ID.5 GTX znamená dokončení úspěšné transformace závodu Volkswagen ve Zwickau na vyhrazený závod na výrobu elektrických vozidel.

Dlouho zavedený závod v západním Sasku je prvním rozsáhlým závodem jakéhokoli velkovýrobce na celém světě, který přešel veškerou výrobu od vozidel se spalovacím motorem na elektromobily. Šest modelů značek Volkswagen, Audi a CUPRA se nyní bude vyrábět ve Zwickau na základě modulární elektrické matice pohonu (MEB).

Závody v Emdenu (ID.4), Hannoveru (ID. Buzz) a Chattanooga (USA, ID.4) budou letos přidány do sítě výroby elektromobilů. Značka Volkswagen tak položila základy pro výrobu 1,2 milionu plně elektrických vozidel ve svých závodech v Evropě, USA a Číně v roce 2022 na základě MEB.

Ve Zwickau sjede z výrobní linky šest modelů tří značek – Volkswagen ID.3, ID.4 a ID.5 plus Audi Q4 e-tron, Q4 Sportback e-tron a CUPRA Born. Výrobní kapacita odpovídá roční produkci. Více než 300 000 vozidel, což ze závodu ve Zwickau dělá v současnosti nejúčinnější závod na výrobu elektrických vozidel v Evropě.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here