Výroba Volkswagen ID.4 2022

0
52

Výroba Volkswagen ID.4 rv:2022

ID.4 je nejoblíbenějším plně elektrickým modelem koncernu Volkswagen, od svého uvedení na trh v roce 2021 bylo zákazníkům po celém světě dodáno 190 000 kusů. Cílem Volkswagenu je navýšit montáž ID.4 v Chattanooga na 7 000 vozů měsíčně později v tomto roce, s cílem k dalšímu zvýšení produkce do roku 2023. Spotřebitelé mohou očekávat, že vozidla budou dodána již v říjnu 2022. Zpočátku bude v Americe montovaný ID.4 k dispozici ve formě baterie s pohonem zadních nebo všech kol 82 kWh. Kromě toho se verze s pohonem zadních kol a 62kWh baterií začne vyrábět později v roce 2022 s nižší MSRP.

„Právě začínáme psát novou kapitolu pro Volkswagen v Americe a je to do značné míry americký příběh,“ řekl Thomas Schäfer, předseda globální značky Volkswagen. „Když jsme slibovali, že přivedeme elektromobily Volkswagen k milionům, vždy to zahrnovalo i americké dělníky, kteří tyto elektromobily vyrábějí přímo v Chattanooga. Nemůžeme být hrdější, když vidíme, že tato vize byla dnes realizována s naší elektrickou vlajkovou lodí ID.4 sjíždějící z linek. Jde o další milník v ambiciózní strategii elektrifikace Volkswagenu pro trh v USA a globálně.

Zahájení výroby je výsledkem investice Volkswagenu ve výši 800 milionů dolarů do elektrifikace jeho továrny Chattanooga, včetně vyhrazených zařízení pro montáž vozidel a akumulátorů. Továrna v Tennessee je nyní šestým celosvětovým závodem na výrobu vozidel pro elektrickou řadu Volkswagenu.

Americké montované ID.4, vlajková loď elektrického SUV Volkswagenu, bude pocházet především z regionu Severní Ameriky1, zejména ze Spojených států. Vozidlo obsahuje materiály a komponenty montované v 11 státech USA, od oceli v Alabamě a Ohiu, po díly interiéru v Indianě a Jižní Karolíně a elektronické komponenty v Kentucky a Severní Karolíně. Baterie EV bude dodávat SK Innovation sídlící v Gruzii.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here