Výroba Nissan GT-R 2010

0
55

Výroba Nissan GTR v Japonsku v továrně Tochigi.

V továrně v japonském městě Tochigi započala výroba evropské verze Nissanu GT-R. Je kousek silnější, vybavenější a navzdory probíhající finanční krizi také dražší. Přesto nelze očekávat, že by se GT-R u specializovaných dealerů, kteří ho budou prodávat, hromadilo třeba jako Fabie v Mladé Boleslavi.

Evropská verze vozu bude o něco výkonnější, její ručně montovaný V6 3,8 l twinturbo se teď chlubí výkonem 478 koní. Zase o kousek blíž k silnější verzi V-Spec. Součástí standardní výbavy budou silniční poloslicky Dunlop SP Sport 600 DSST, na kterých GT-R zajelo onen lidmi od Porsche tolik zpochybňovaný rekordní čas na Nordschleife.

Do nabídky standardní a Premium Edition verze přichází sedmipaprsková kola lakovaná šedou Gun Metal, uverze Black Edition budou černá.

České ceny bohužel ještě neznáme, ve Velké Británii je základní verze GT-R nabízena za 56.795 GPB, Premium Edition stojí 58.095 GPB a Black Edition bude k mání za 59.395 GPB. A mimochodem, pokud objednáte teď, docela se načekáte. Vaše první šance bude někdy okolo poloviny roku 2010.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here