Volkswagen Tiguan 2023

0
120

Volkswagen Tiguan Allspace Exterior rv:2023

Tiguan 2023, je blízký menšímu, levnějšímu a méně výkonnému VW Taos. Čistý, konzervativní vnější styl se přenáší i do interiéru, který u modelů s pohonem předních kol zahrnuje malou třetí řadu sedadel.

Pod kapotou 2,0litrový turbo-4 o výkonu 184 k poskytuje slušný výkon a dobře si rozumí se standardní 8stupňovou automatickou převodovkou. Tiguan je naladěn pro měkkou a pohodlnou jízdu ve většině konfigurací, i když verze R-Line mohou být se svými většími koly trochu tvrdé.

Hodnoty spotřeby paliva mezi 25 a 26 mpg dohromady však patří k nejnižšímu konci segmentu malých SUV.

Na druhou stranu má Tiguan prostornou kabinu s vynikajícím prostorem ve druhé řadě a velkým nákladovým prostorem. Jeho obyčejná palubní deska obsahuje poměrně jednoduchý informační a zábavní systém se standardním kabelovým a volitelným bezdrátovým připojením Apple CarPlay a Android Auto.

Řada prvků pro zabránění nárazu je součástí standardní výbavy a Tiguan získal ocenění Top Safety Pick+ od IIHS.

Kolik stojí Volkswagen Tiguan 2023?

Letos začíná sestava Tiguan na 27 885 dolarech, respektive 29 385 dolarech s pohonem všech kol.

Středním výbava Tiguanu SE je za přibližně 33 000 $ s pohonem všech kol. Tato verze také zahrnuje bezdrátovou kompatibilitu s chytrými telefony a dvouzónovou automatickou klimatizaci.

S 2,0litrovým turbo-4 pod kapotou o výkonu 184 koní se Tiguan dostává do středu třídy kompaktních SUV. Tento motor je plynulý a dobře se spáruje s 8stupňovou automatickou převodovkou pro rychlé řazení nahoru při líné jízdě nebo rychlé podřazování, když jste vyzváni k předjetí. Off-the-line zrychlení však může vyžadovat plné sešlápnutí plynového pedálu.

Rádi bychom také viděli řadicí páky pro jízdu v kopcích, ale nejsou nabízeny na Tiguanu.

Nejvíce nás ohromila pohodlná jízda Tiguanu. Nezávislé zavěšení je vyladěno pro měkké reakce, zejména u 17- a 18palcových kol ve výbavách S a SE. Verze R-Line jezdí na větších 19- nebo 20palcových kolech, která jakoby míjejí smysl. Jsou tužší, aniž by byly ve skutečnosti sportovnější, protože žádná verze nemá zvlášť citlivé řízení.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here