Volkswagen Tayron 2023

0
110

Volkswagen TAYRON rv:2023

Úžasné designové specifikace a jízdní vlastnosti kompaktního SUV

Tayron byl představen jako téměř sériový koncept s názvem VW Advanced Midsize SUV během premiéry Volkswagenu Touareg III v březnu 2018. Na autosalonu v Chengdu v září 2018 Volkswagen konečně představil sériový vůz. Od října 2018 je k dispozici v Číně.

Auto, kterého se v jednu chvíli prodávalo přes 16 tisíc kusů za jediný měsíc, v posledních měsících těžce pádá jeho prodej. Tayron X včetně výchozího Tayronu a hybridní verze GTE spadly prodejně až ke 4 tisícům vozů měsíčně. Navíc nejde o problém jediného modelu, Číňané se letos začali k SUV od VW obracet zády zcela systematicky. Němci v posledních měsících znovu bodují, jejich nejžádanějšími vozy jsou ale Lavida, Bora, Sagitar, Passat a Magotan. Jen letos si tato pětka připsala přes 600 tisíc prodejů a víte, kolik z nich je SUV? Nula, právě tolik. Modely jako Tiguan, T-Roc nebo právě Tayron prodejně padají a poslední jmenovaný je letos až 13. nejprodávanějším vozem značky. V posledních měsících je na tom dokonce ještě mnohem hůř a dříve preferovaná verze X je na tom najednou pohledem celoroční bilance ještě o fous hůř.

Tayron je postaven ve FAW-Volkswagen. Standardem jsou přeplňované motory 1,4 l a 2,0 l, spárované se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. K dispozici jsou výbavy 280TSI, 330TSI a 380TSI. Mezi další modely patří Tayron R-Line[4] a Tayron GTE Plug-In Hybrid.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here