Volkswagen Tavendor 2023

0
214

Volkswagen Tavendor rv:2023

Volkswagen v Číně odhalil zbrusu nový model, který dále rozšiřuje svou širokou nabídku SUV v regionu. Tavendor, lokálně vyráběný společným podnikem FAW-VW, je nabídka středního až velkého SUV založená na architektuře MQB Evo s moderním stylem a spoustou technologií uvnitř kabiny.

Nový model, který unikl před několika měsíci, kombinuje designové prvky od VW poháněných ICE a elektrických SUV. Příď je charakterizována horizontálními pruhy v barvě karoserie na masce chladiče, které vypadají podobně jako prvek LED nad hlavními světlomety, který se rozšiřuje směrem k profilu, a to prostřednictvím uzávěru kapoty inspirovaného Peugeotem 3008.

Profil má čistý design s linií oken podobnou Audi Q6. Zadní část připomíná ID. řada modelů, i když grafika LED zadních světel po celé šířce je pro Tavendor jedinečná. Všimněte si, že vyobrazený model je výbava R-Line se sportovnějším designem nárazníků a litými koly o velkém průměru.

FAW-VW Tavendor, založený na protažené verzi osvědčené architektury MQB Evo, měří 4 936 mm na délku, 2 015 mm na šířku a 1 756 mm na výšku s rozvorem náprav. 2 980 mm . Jak se dalo očekávat, rozvor je totožný s mechanicky příbuzným, ale o něco delším Teramontem / Atlasem a vlajkovou lodí Talagon. Přesto je Tavendor o 58 mm delší než prémiovější VW Touareg založený na MLB Evo.

Uvnitř má palubní deska známý vzhled s charakteristickým digitálním kokpitem VW, který obsahuje 10,2palcový sdružený přístroj a 12palcový dotykový displej infotainmentu na stejném panelu. Minimalistický design palubní desky je kombinován s vysoko umístěným středovým tunelem s otevřeným úložným prostorem pod ním, zatímco panoramatické střešní okno a světlé látkové čalounění dodávají charisma.

Stejně jako většina modelů VW v Číně bude Tavendor vybaven neelektrifikovaným přeplňovaným čtyřválcovým motorem 2,0 l TSI, který je k dispozici ve dvou výkonových verzích. Základní model bude produkovat 183 k (137 kW / 186 k), výkonnější varianta pak 217 k (163 kW / 220 k). Motor bude výhradně spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG, posílající výkon buď na přední, nebo na všechna čtyři kola (4Motion).

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here