Volkswagen ID.5 GTX 2022

0
64

Volkswagen ID.5 GTX rv:2022

Nový Volkswagen ID.5 a ID.5 GTX nabízí pouze jednu variantu baterie s využitelnou kapacitou 77 kWh. Ostatně, jakékoliv nižší číslo by se k charakteru a nasazení vozu ani nehodilo. Základní varianta ID.5 s označením Pro má výkon 128 kW a silnější Pro Performance 150 kW.

Vrcholná verze GTX posouvá hodnotu výkonu až na 220 kW, ale je nutné dodat, že plnotučnou porci výkonu si užijete pouze, pokud máte v baterii více než 88 % energie a budete mít vhodnou teplotu baterie (23 °C). Pokud nejsou tyto podmínky splněny, vůz nabídne výkon “jen” 195 kW.

ID.5 GTX má také rychlejší nabíjení, konkrétně 150 kW oproti 135 kW u ostatních verzí. Toho bylo docíleno jiným zapojením bateriových článků, nejedená se tak pouze o softwarovou úpravu. Ve výbavě je také standardně pohon na všechna kola.

Model je vždy dodáván s černou střechou a zadním spoilerem, to podtrhuje sportovní vzhled vozu, i když se stále bavíme o SUV s hmotností kolem 2,2 tuny. Rozvor náprav je shodný jako u modelů ID.3 a ID.4, jelikož je použita stejná platforma MEB pro koncernové elektrické vozy. Rozdíl tak tvoří pouze šířka a délka karoserie jednotlivých modelů.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here