Volkswagen Caddy Crash test 2021

0
80

Volkswagen Caddy Safety Tests rv:2021

Testovaný model Volkswagen Caddy 2.0 diesel Kombi ‚Life‘ 4×2, LHD
Typ karoserie – 5dveřové MPV
Rok vydání 2021
Pohotovostní hmotnost 1767 kg
VIN, od kterého platí hodnocení – WV1ZZZSKZNX019396
Třída Malé MPV

Prostor pro cestující Caddy zůstal při testu čelního offsetu stabilní. Falešná čísla ukázala dobrou ochranu kolen a stehenních kostí řidiče i spolujezdce. Volkswagen ukázal, že podobná úroveň ochrany by byla poskytována cestujícím různé velikosti a pro ty, kteří sedí v různých pozicích.

Analýza zpomalení nárazového vozíku během testu a analýza deformovatelné bariéry po testu odhalily, že Caddy by byl dobrým partnerem nárazu při čelní srážce. V testu pevné bariéry v plné šířce byla ochrana hrudníku pasažéra hodnocena jako okrajová, na základě hodnot stlačení hrudníku. Všechny ostatní kritické oblasti těla byly hodnoceny jako dobré nebo přiměřené.

V bočním bariérovém testu byla ochrana všech kritických oblastí těla dobrá a Caddy získal maximální počet bodů. Při silnějším bočním nárazu na tyč byla ochrana hrudníku okrajová, ale ochrana ostatních kritických oblastí těla byla dobrá. Omezení vychýlení cestujícího – rozsah, v jakém je cestující při bočním nárazu odmrštěno na druhou stranu vozidla – bylo hodnoceno jako okrajové. Caddy je vybaven středovým airbagem, který chrání před zraněním cestujícího při bočních nárazech. Airbag
dopadl dobře v testech Euro NCAP s dobrou ochranou hlav figurín. Testy na předních sedadlech a opěrkách hlavy prokázaly dobrou ochranu proti poranění krční páteře v případě nárazu zezadu. Geometrické posouzení zadních sedadel také
indikovala dobrou ochranu proti poranění krční páteře. Caddy má pokročilý systém eCall, který automaticky upozorní záchrannou službu v případě srážky, a multikolizní brzdění, aby se zabránilo sekundárním nárazům.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here