Toyota Yaris Cross 2022

0
267

Toyota Yaris Cross rv:2022

Yaris Cross by měl mít 116 koní. Vozidlo je dále vybaveno jak pohonem všech kol, tak pohonem předních kol.

Přitom spotřeba paliva vozu podle WLTP se odhaduje až na 120 g/km.

V nabídce je pouze jeden motor, a to stejný 1,5litrový zážehový tříválec s hybridním elektrickým asistentem, jaký najdete v hatchbacku Yaris Hybrid. Jediná možnost pohonné jednotky je u špičkového modelu Adventure, který může být vybaven přídavným elektromotorem pohánějícím zadní kola a poskytuje modelu Yaris Cross pohon všech čtyř kol.

Je zklamáním mít k dispozici pouze jeden motor? Možná ano, ale Toyota Ireland poukazuje na neutuchající poptávku irských kupců po hybridním pohonu a dobrou zprávou je, že motor se dobře hodí pro Yaris Cross. S výkonem 116 koní to není nejrychlejší vůz ve své třídě. Je trochu hlučnější když prudce zrychlujete (obviňujte z toho automatickou) převodovku CVT), z hlediska výkonu působí dostatečně energicky a je velmi hospodárný. Na relativně krátké a nízkorychlostní testovací trase jsme průměrně dosáhli 3,7 litru na 100 km, což je nesmírně působivé. Také jsme strávili 67 procent naší doby řízení v elektrickém režimu s nulovými emisemi.

Toyota tvrdí, že ve městě může Yaris Cross z 80 procent jezdit pouze na elektrický pohon. Je to 80 procent elektromobilu? Ne tak docela, protože veškerou elektřinu Yarisu Cross vyrábí jeho motor, který celkově není tak čistý jako zapojení do sítě, ale přesto je působivý. Emise CO2 jsou uváděny na 110 g/km pro základní model s 16palcovými koly.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here