Toyota Yaris Ativ 2023

0
194

Toyota Yaris Ativ rv:2023

2023 Toyota Yaris Ativ debutuje jako sedan verze malého hatchbacku

Toyota Yaris čtvrté generace má mnoho podob. Je to tří- nebo pětidveřový hatchback a také Yaris Cross s vysokým jízdním výkonem, přičemž několik regionů světa dostalo požehnání s vysoce výkonným pikantním derivátem Gazoo Racing (GR). Do budoucna je tu nový sedan pro rozvíjející se trhy. Subkompaktní sedan debutoval tento týden v Thajsku.

Známý jako Yaris Ativ, slouží jako solidní alternativa k crossoverům segmentu B tím, že nabízí spoustu funkcí pro působivě dostupné auto s cenou od 15 300 do 19 500 USD (přepočteno z thajských bahtů) v závislosti na úrovni výbavy. I základní model Sport dostane 16palcová litá kola a LED světlomety spolu s osmipalcovým dotykovým displejem a startovacím tlačítkem. Nastupte na Smart a infotainment naroste na devět palců a Toyota přidá palubní kameru a zadní USB porty.

Ve výbavě Premium má subkompaktní sedan automatickou klimatizaci a zadní výdechy AC, nemluvě o adaptivním tempomatu. Špičkový Premium Luxury přichází se zvukovým systémem Pioneer. Toyota nešetří ani na bezpečnostních prvcích, protože Yaris Ativ dostává standardně varování před kolizí a varování před vybočením z jízdního pruhu, s ještě více systémy ve vyšších výbavách.

Infotainment podporuje Apple CarPlay i Android Auto, zatímco horní výbava má ambientní osvětlení v 64 barvách. Potahy ze syntetické a pravé kůže jsou k dispozici jako upgrade od standardních látkových sedadel. K dispozici jsou různé vylepšení exteriéru, včetně pruhů a dvou různých spoilerů na víku zavazadlového prostoru.

Yaris Ativ zjevně nebyl vyvinutý tak, aby sestřelil rekord pro nejrychlejší sedan na Nürburgringu. O výkon se stará atmosférický čtyřválec o objemu 1,2 litru s výkonem 94 k (69 kW) při 6000 ot./min a točivým momentem 110 Nm (81 lb-ft) při 4400 ot./min., který je přenášen na kola přes převodovku CVT. Z nějakého důvodu máte režim Sport, ale důležitější jsou kotoučové brzdy. Odpružení je předvídatelně základní, s přední vzpěrou MacPherson a zadní torzní příčkou.

V moři SUV, které se snaží být tím, čím nejsou, je Yaris Ativ osvěživě poctivý a v Evropě by byl solidním rivalem Dacie Logan. Výroba bude probíhat v Thajsku v továrně Toyota Gateway a odtud bude exportována do více než 35 zemí.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here