Toyota Tacoma Crash test 2022

0
32

Toyota Tacoma Crash test rv:2022

Nárazový test Toyota Tacoma IIHS s prodlouženou kabinou
Okrajové hodnocení platí pro vozidla vyrobená po říjnu 2021, kdy Toyota upravila zadní listová pera – obloukové ocelové díly, které stabilizují nápravu. Vozidla vyrobená před tímto datem jsou hodnocena jako špatná. Při dřívějším testu vozidla vyrobeného před změnami jedna ze zadních listových pružin prorazila palivovou nádrž, což vedlo k riziku požáru a automatickému snížení třídy. Úpravy Toyoty opravily problém s únikem paliva, ale další problémy přetrvávaly v novějším testu. Rám dveří a palubní deska malého pickupu během nehody zasahovaly do prostoru pro přežití cestujících, což přispělo ke zvýšenému riziku zranění cestujícího na předním sedadle.

Měření zranění provedená na figuríně ukázala vysoké riziko poranění pravé nohy cestujícího a střední riziko poranění levé nohy. Přestože přední a boční hlavové airbagy fungovaly poměrně dobře, hlava figuríny také narazila do madla na A-sloupku na pravé straně čelního skla. Tacoma získává dobré hodnocení v pěti dalších hodnoceních odolnosti proti nárazu – v testech malého překrytí na straně řidiče, vpředu se středním přesahem, v testech původní strany, pevnosti střechy a opěrek hlavy. Standardní systém prevence čelního nárazu získává vynikající hodnocení v hodnocení mezi jednotlivými vozidly, ale nebyl testován na detekci chodců.

Volitelné reflektorové světlomety LED dostupné u vyšších výbav získávají dobré hodnocení, zatímco základní halogeny jsou hodnoceny jako okrajové.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here