Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender Crash tests 2022

0
267

Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender Crash tests rv:2022

LandCruiser řady 300 je prvním vozidlem, které získalo výsledky testů v roce 2022, a ANCAP uvedla, že velké SUV dosáhlo dosud druhého nejvyššího skóre v ochraně zranitelných účastníků silničního provozu v rámci přísných testovacích protokolů 2020-2022, zaznamenalo 81 procent.

Dobře si vedl v testech autonomního nouzového brzdění (AEB) pro chodce ve scénáři zatáčení a při zmírňování čelní kolize.

Toyota také získala vysokou známku 89 procent za ochranu dospělých cestujících, i když ztratila některé body, s varováním ANCAP, že cestující v protijedoucích vozidlech jsou ohroženi.

Přestože se LandCruiser neprodává s předním středovým airbagem, získal plný počet bodů v testech bočního nárazu, protože došlo k minimálnímu pohybu cestujících na druhou stranu vozidla.

Mluvčí ANCAP potvrdil, že vozidlo nemusí být vybaveno předním středovým airbagem, aby dosáhlo nejvyššího skóre za ochranu dospělých cestujících. Vozidlo musí fungovat dobře v testu nárazu ze vzdálené strany, který hodnotí výkon cestujících vůči vozidlu a cestujících vůči cestujícím. ANCAP říká, že nepředepisuje opatření k dosažení špičkového výsledku, ale že středové airbagy obecně fungují dobře v menších autech, kde je prostor v kabině na prvním místě.

V testech ochrany dětských cestujících získalo SUV vysoké skóre s 88 procenty, ale kotevní body horního popruhu nejsou k dispozici ve třetí řadě, což přimělo ANCAP varovat kupující, že dětské zádržné systémy se ve třetí řadě nedoporučují.

Nakonec LandCruiser získal 77 procent za Safety Assist, přičemž ANCAP chválí vybavení asistenčních systémů pro řidiče a systémů pro předcházení kolizím, jako je AEB a asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

LandCruiser 2022 je standardně dodáván s AEB s detekcí chodců a cyklistů a asistentem křižovatky, stejně jako s asistenty pro udržování v jízdním pruhu, pokročilým systémem asistenční rychlosti a varováním před opuštěním jízdního pruhu.

Toyota se nyní vyrovná jednomu ze svých klíčových rivalů, Land Roveru Defender, s pětihvězdičkovým hodnocením ANCAP. LandCruiser dosáhl vyššího skóre ve všech klíčových testovacích oblastech kromě ochrany dětských cestujících, která odpovídala 88% skóre Defenderu.

Generální ředitelka ANCAP Karla Hoorweg pochválila LandCruiser a zdůraznila jeho vylepšení oproti modelu, který nahradil.

„Větší a těžší vozidla vždy představují vyšší riziko pro ostatní účastníky silničního provozu, a proto se ANCAP zaměřuje na schopnost vozidla buď zabránit srážce, nebo snížit její dopad prostřednictvím naší sady testů Safety Assist.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here