Toyota Corolla Cross 2022

0
107

Toyota Corolla Cross Red Color rv:2022

Díky svému roztomilému mopslíkovému stylu se Toyota Corolla Cross 2022 zdá být připravena postavit se mini-SUV v divoké válce amerických crossoverů. Pod kapotou se nachází čtyřválec o výkonu 169 k, který lze spojit s pohonem předních nebo všech kol; hybridní pohon se připojí k řadě pro model 2023. Corolla Cross zapadá do řady SUV Toyota mezi menší C-HR a větší RAV4, což ji řadí do známé kategorie mezi soupeři, jako jsou Kia Seltos, Jeep Compass a Nissan Rogue Sport. Interiér si hodně půjčuje z modelů Corolla a Corolla Hatchback, ale s o něco větším nákladovým prostorem a samozřejmě Cross nabízí vyšší pozici při řízení.

Co je nového pro rok 2022?
Přestože nese známé jméno Corolla, tvar SUV Cross a vyšší jízdní výška z něj dělají víc než typický kompaktní hatchback. Hybridní pohonné ústrojí, které může případně zahrnovat možnost pohonu všech kol, se připojí k řadě Corolla Cross pro rok 2023.

Motor, převodovka a výkon
Všechny modely Corolla Cross budou dodávány s 2,0litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 169 k a bezestupňovou automatickou převodovkou; standardem je pohon předních kol, ale na přání je k dispozici pohon všech kol. Během první testovací jízdy jsme si stěžovali, že akcelerace byla líná a že motor zněl bzučivým zvukem, zejména ve vysokých otáčkách. Na naší testovací dráze dosáhlo naše testovací vozidlo s pohonem všech kol líných 9,2 sekundy z nuly na 60 mph. Až se v roce 2023 stane volitelným hybridní pohonné ústrojí, doufáme v trochu větší výkon a mnohem více kultivovanosti. Jízda s Corollou Cross je však příjemná, takže kupující hledající pohodlí budou spokojeni.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here