Toyota bZ4X 2024

0
98

Toyota bZ4X 2024

Revoluce v elektrické mobilitě

Elektrifikace automobilového průmyslu pokračuje s plnou parou, a automobilka Toyota vstupuje do hry s novým modelem Toyota bZ4X na rok 2024. Tento kompaktní SUV se řadí mezi první vozy z rodiny „bZ“ (Beyond Zero), což je iniciativa Toyoty směřující k budování udržitelné budoucnosti. V tomto článku se podíváme na klíčové technické parametry a funkce, které dělají z Toyota bZ4X 2024 jednoho z nejpozoruhodnějších elektromobilů na trhu.

Motor a výkon
Toyota bZ4X je poháněna elektromotorem, který je schopen poskytnout výkon až 204 koní (150 kW). Točivý moment je 310 Nm, což zaručuje solidní zrychlení a plynulou jízdu. Díky tichému elektrickému pohonu máte možnost vychutnat si klidnou a ekologicky šetrnou jízdu.

Baterie a dosah
BZ4X je vybavena lithiovým-iontovým akumulátorem s kapacitou 71,4 kWh, což je více než dostatečné pro většinu denních potřeb. Model bZ4X má udávaný dosah přibližně 400 km na jedno nabití, což z něj činí praktický automobil pro dlouhé výlety i běžnou dopravu ve městě. Díky rychlonabíjecím stanicím můžete baterii dobít až na 80 % kapacity za pouhých 30 minut.

Design a prostor
Exteriér bZ4X kombinuje moderní styling s prvky typickými pro SUV. Výrazná přední maska a LED světlomety vytvářejí dynamický dojem. Interiér je prostorný a moderní, s kvalitními materiály a ergonomickým uspořádáním. Výhled na silnici je vynikající, a komfortní sedadla zajišťují pohodlí i na dlouhých cestách. Celkově je Toyota bZ4X dobře vybavena pro pět pasažérů.

Technologie a vybavení
Toyota bZ4X 2024 je vybavena moderními technologiemi, včetně velkého dotykového displeje infotainmentového systému s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Na palubě naleznete také systém bezdrátového nabíjení, adaptivní tempomat, asistenční systémy pro bezpečnou jízdu a mnoho dalších funkcí. BZ4X je také vybavena pokročilými asistenčními systémy pro autonomní řízení, které zvyšují bezpečnost na silnici.

Japonský automobilový gigant potvrdil, že všechny australské modely BZ4X budou vybaveny 20palcovými hliníkovými koly, LED předními a zadními světlomety, vyhřívanými předními sedadly, 12,3palcovým dotykovým displejem a službami Toyota Connected Services jako standardní výbava.

Závěr
Toyota bZ4X 2024 je významným krokem směrem k udržitelnější budoucnosti automobilového průmyslu. S moderním designem, slušným dosahem, a bohatou výbavou je tato elektrická SUV nabídkou, kterou stojí za to brát v úvahu, pokud uvažujete o přechodu na elektromobilitu. BZ4X nese v sobě ducha inovace a ekologického myšlení, které budou mít velký vliv na budoucnost mobility.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here