Suzuki Swift Sport 2022

0
43

Mezi největší konkurenty ve své třídě patří Ford Fiesta ST.

Smutné je, že oproti jiným sportovním malým vozům Swift trochu ztrácí, pokud jde o zavazadlový prostor. Stále je tu místo pro několik kufrů a více než dost místa pro týdenní dovolenou, ale Fiesta ST je výrazně prostornější.

Ani to není tak rychlé jako Fiesta ST – zrychlení z 0 na 100 km/h trvá skromných 9,1 sekundy – ale rychlý 1,4litrový zážehový motor Suzuki Swift Sport je rychlejší, než naznačují čísla. Má také chytrou mild-hybridní technologii na palubě, která pomáhá šetřit palivo, když zrovna nesjíždíte po venkovské silnici.

Přesné řízení a silné brzdy Swiftu znamenají, že se můžete pořádně prodírat úzkými venkovskými pruhy, aniž byste ohrozili svůj řidičský průkaz, a jeho stabilní odpružení pomáhá maximalizovat přilnavost v úzkých zatáčkách, aniž byste se na nerovných silnicích cítili příliš poskakovaní.

Malé rozměry a relativně velké okno Suzuki Swift Sport znamenají, že se s ním dá jezdit i ve městě a jeho provoz nebude stát ani Zemi. Suzuki tvrdí, že vrátí 50,1 mpg.

Jistě, nemusí to být tak vzrušující řídit jako Fiesta ST, ale cenově dostupnější Suzuki Swift Sport je stále vynikající kompaktní hot hatch, se kterým se snadno žije během týdne a je s ním fantastická zábava, když přijde víkend.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here