SsangYong Torres 2023

0
26

SsangYong Torres rv:2023

Bojující korejská značka SsangYong ukázala svůj první nový model po čtyřech letech, terénní SUV střední velikosti Torres. Plánuje se start v Austrálii, ale načasování zůstává nejasné.
SsangYong Torres z roku 2023 byl odhalen v Jižní Koreji před australským uvedením na trh, které bylo potvrzeno někdy na trati.

Toyota Torres velikosti RAV4 je prvním novým modelem SsangYong po čtyřech letech – a jeho prvním modelem od doby, kdy na konci roku 2020 vstoupil do konkurzního řízení – a zapadá mezi malé až středně velké Korando a velký Rexton v nabídce SUV značky.

Zatímco SsangYong Australia potvrdil záměr uvést Torres lokálně na trh, načasování uvedení ještě nebylo potvrzeno, protože po zahájení výroby tento měsíc dostanou prioritu trhy s levostranným řízením.

Torres (s kódovým označením J100), který byl představen minulý měsíc, čerpá odkazy na nejstarší modely SsangYong se sedmislotovou mřížkou chladiče z původního Koranda z Jeepu z 80. let a „okřídlenými“ předními světly podobnými nástupci tohoto vozu.

Dokumenty uvádějí, že pod kapotou je 1,5litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec – sdílený se současným Korandem – pohánějící přední nebo všechna čtyři kola prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky.

Výkony jsou údajně dimenzovány na 125 kW a 280 Nm – 5 kW až na australský trh Korandos se stejným motorem. Po dieselovém motoru není ani stopy.

Hmotnost je dimenzována na 1520 kg s pohonem předních kol nebo 1610 kg s pohonem všech kol – první jmenovaný je o více než 100 kg těžší než zážehový Korando Ultimate s předním pohonem (1396 kg).

Později bude nabízena elektrická verze Torres – která by mohla sdílet svůj 140kW motor a 61,5kWh baterii s elektrickým Korandem E-Motion – spolu s dvojkabinou se dvěma kabinami.

Výroba 2023 SsangYong Torres má začít v Jižní Koreji tento měsíc, před příchodem prvního showroomu pravděpodobně v následujících týdnech, za cenu o několik tisíc vyšší než ekvivalentní model Korando. Plánuje se start v Austrálii, ale načasování zůstává nejasné.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here