Škoda Octavia RS 2022

0
54

Škoda Octavia RS rv:2022

Nová limitovaná edice 140TSI má více výkonu a točivého momentu ze svého 2,0litrového zážehového motoru s turbodmychadlem, zatímco Octavia RS je vybavena 2litrovým motorem odpovídajícím Golfu GTI a souvisejícím výkonným hardwarem.

Oba modely Octavie kladou důraz na praktičnost. Sedan je ve skutečnosti liftback, zatímco kombi má neuvěřitelných 640 l zavazadlového prostoru.
Výkon ve Škodě Octavia 110TSI pochází z 1,4litrového přeplňovaného zážehového čtyřválcového motoru s výkonem 110 kW a točivým momentem 250 Nm.

Na přední kola je posílán přes osmistupňovou automatickou převodovku s měničem točivého momentu, nikoli přes dvouspojkovou (DSG) převodovku svého předchůdce.

Přesunem na 140TSI získáte 2,0litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec s výkonem 140 kW a 320 Nm, spojený se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem předních kol.

Vrcholná Octavia RS čerpá z 2,0litrového čtyřválcového přeplňovaného zážehového motoru s výkonem 180 kW a točivým momentem 370 Nm.

Má také pohon předních kol, ale používá sedmistupňovou (mokrou) dvouspojkovou převodovku a má elektronicky uzamykatelný přední diferenciál.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here