Škoda Fabia RS Rally2 2023

0
157

Škoda Fabia RS Rally2 rv:2023

-FABIA RS Rally2 obsahuje nový motor založený na 2.0 TSI z motoru EA888
série, dodání cca. 214 kW (289 k)
-Sekvenční 5stupňová převodovka umožňuje řazení v milisekundách
-Oddělovací spojka přední a zadní nápravy nyní ovládána hydraulicky

Zatímco seriový vůz přichází výhradně s pohonem předních kol a dosahuje výkonu 150 koní, Fabia RS Rally2 je stroj s pohonem všech kol s výkonem 291 koní. Motivaci poskytuje čtyřválcový motor o zdvihovém objemu 1,6 litru, který splňuje předpisy, a pumpuje masivních 430 Newtonmetrů (316 liber-stop) točivého momentu. Motor je založen na známém 2.0 TSI koncernu VW a posílá výkon na obě nápravy díky pětistupňové sekvenční převodovce.

Maximální rychlost samozřejmě není pro soutěžní vůz nejvyšší prioritou, a proto Fabia RS Rally2 dosahuje maximální rychlosti pouze 200 km/h. Má krátký převodový poměr pro maximalizaci zrychlení a vlastní odpružení se vzpěrami MacPherson na přední i zadní nápravě. Jak můžete říci, je podstatně širší než silniční model a má střešní naběrák pro lepší proudění vzduchu a přívod čerstvého vzduchu do kabiny.

Nedělejte si příliš velké naděje na novou Fabii RS, protože se tak nestane. Zhruba před rokem bývalý generální ředitel Škody Thomas Schäfer návrat hot hatche vyloučil s tím, že by pro něj bylo příliš obtížné vybudovat obchodní případ. Rádi bychom vám však připomněli, že VW stále prodává Polo GTI pouze jako model DSG s výkonem 207 k a točivým momentem 320 Nm (236 lb-ft).

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here