Škoda Fabia 1.0 TSI 2022

0
29

Škoda Fabia 1.0 TSI rv:2022

Motor
Podívejte se na úplné specifikace motoru
Tento přeplňovaný 1,0litrový benzinový motor má 94 koní a dokáže zrychlit Fabii na 100 km/h za přibližně 10,5 s. Dobře, to sotva zapálí svět, ale zrychlení je naprosto dostatečné pro všechny typy řízení. Toto je náš oblíbený motor.

Přechod na zážehovou řadu Škodě Fabia nijak neuškodí a mezi různými motory, které jsme otestovali, je 1,0litrový TSI Evo nejsladší ve spojení se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Z velké části funguje hladce a tiše, s dostatečným výkonem, který Fabii snadno utáhne. Jednotka o výkonu 110 k je silnější ze dvou dostupných verzí motoru TSI. K dispozici je varianta s výkonem 95 k, ale má pouze pětistupňovou manuální převodovku, zatímco tento motor dostane DSG nebo šestistupňovou manuální převodovku.

Zatímco její předchůdce byl dobrým vozem, tato nová Fabia působí o něco naleštěněji a je na silnici pěkná a pevná. Odpružení není přehnaně pevné a dobře si poradí s nedokonalostmi povrchu. Náš vůz byl vybaven 17palcovými litými koly (k dispozici jsou 18palcové položky) a nijak výrazně neomezoval jízdní komfort. Pocit řízení je lehký. Většině lidí by se mělo líbit, jak je Škoda citlivá a ovladatelná a jak dobrý je výhled do všech stran, zejména dozadu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here