Renault Megane E-Tech 2022

0
38

Renault Megane E-Tech Electric rv:2022

Renaulution je v plném proudu a toto je první model, který to dokazuje – nový Megane E-Tech Electric. Ignorujte trochu těžkopádný název – Renault říká, že jej bude označovat pouze jako nový Megane – a je to stejně dobré vodítko pro budoucnost slavné francouzské značky pod vedením nového šéfa Lucy De Meo.

Abychom byli spravedliví, De Meo má s novým Meganem od jeho příchodu v roce 2020 pramálo společného. Spolu s dalším novým kolegou, šéfem designu Renaultu Gillesem Vidalem, se pustili do vyladění přední části, aby získala trochu sportovnější vzhled a přidali 20palcová kola dle specifikace. Lidé z Renaultu říkají, že De Meo byl potěšen tím, jak vůz jezdil, když za volantem zatáčel, přičemž šéf ho prohlásil za nejblíže plně elektrickému GTI, jaké kdy zažil. To by to mohlo trochu nalákat, ale naše první dojmy z nového Megane jsou velmi pozitivní – je toho strašně moc, co se nám líbí.

Přechod na plně elektrický znamená, že Megane vyrostl z hatchbacku v crossover – vyšší a robustnější než kdykoli předtím. A tam, kde hlavním soupeřem Meganu byl vždy Golf od Volkswagenu – a buďme upřímní, obvykle se umístil na druhém místě – nyní je to VW ID.3.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here