Renault Austral E-TECH Hybrid 2022

0
7

Renault Austral E-TECH Hybrid 200 rv:2022

Renault s SUV segmentu C začíná znovu – model Kadjar nahradí zcela novým Australem. Francouzský vůz sází na elektrifikované pohony a moderní interiér.

Kombinovaný výkon E-Techu je 118 kW (160 k) či 149 kW (202 k). Kromě toho půjde Austral pořídit s mild-hybridním pohonem o výkonu 103 kW (140 k), kdy je na výběr mezi šestistupňovým manuálem nebo bezestupňovou převodovkou CVT, případně jako mild hybrid s výkonem 116 kW (158 k) a výhradně převodovkou CVT. Všechny mild hybridy mají pod kapotou 1,3litrový zážehový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem.

Nabídku završuje provedení označené mild hybrid advanced o výkonu 96 kW (130 k) s šestistupňovým manuálem. Na rozdíl od ostatních MHEV motorizací je zde základem stejný nový tříválec jako ve full hybridu. K němu přidává 48V napětí systému (ostatní mild hybridy mají 12 V) a větší baterii.

Poháněna jsou vždy výhradně přední kola, se čtyřkolkou se navzdory předchozím odhadům nepočítá, byť by ji platforma umožnila. Prý není potřeba a v naprosté většině případů bude pohon jedné nápravy dostačovat. Kdo by přesto toužil po troše asistence, k dostání bude balíček Extended Grip Pack s dodatečnými jízdními režimy Snow a All terrain.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here