Opel Astra L 2022

0
22

Opel Astra L rv:2022

Jak byste mohli očekávat od Astry, prostor v obou řadách je dobrý, kufr s variabilní mezilehlou podlahou spolkne 422 litrů. Pokud je dvoudílné sklopné opěradlo zadních sedadel sklopeno dopředu, je to 1339 litrů.

Díky velké trakční baterii je zavazadlový prostor plug-in hybridní verze o něco kompaktnější na 352 až 1268 litrů. Pokud vám to nestačí, měli byste počkat na verzi Sports Tourer kombi, která začíná v létě až s 1600 litry úložného prostoru.

Plug-in hybrid je důležitou novinkou z hlediska pohonů, jinak je na výběr zvládnutelná řada klasických spalovacích motorů. Kromě 1,2litrového tříválcového zážehového motoru o výkonu 81 kW/110 k nebo 96 kW/130 k je k dispozici také 1,5litrový vznětový čtyřválec o výkonu 96 kW/130 k. Výkonnější zážehové a vznětové motory lze kombinovat s manuální šestistupňovou převodovkou nebo osmistupňovou automatickou převodovkou.

Pro časté řidiče se stále doporučuje diesel, zejména v kombinaci s automatem. Stisknutím tlačítka si můžete vybrat mezi zdrženlivým režimem Eco, režimem Normal nebo zubatým režimem Sport.

Na venkovské silnici plížící se v ekologickém provozu jsme přišli s dobrými čtyřmi litry, s nucenou chůzí to bylo 5,7 litru.

Na úzkých a klikatých silnicích v kopcovitém vnitrozemí Lisabonu je dobrá nálada, ale pro opravdu sportovní radost z jízdy by to vyžadovalo ještě více ramen a vyváženější logiku řazení automatu, což je důvod, proč zde občas zasáhnete pomocí tlačítek pro výběr převodového stupně za volantem.

Ještě rychleji jste na cestách s výkonným tříválcovým zážehovým motorem v kombinaci s manuální převodovkou. Nejen, že je o odstín živější, ale také zanechává kultivovanější dojem. V kabině, která je dobře izolována od hluku větru, je zvuk tříválce diskrétně patrný. Naše zkušební kolo v okolí Lisabonu bylo potvrzeno zážehovým motorem se spotřebou 6,2 litru.

Plug-in hybrid o výkonu 133 kW/180 k je ještě sofistikovanější, výkonnější a s vysokou úrovní disciplíny nabíjení ještě hospodárnější z hlediska spotřeby paliva. Kombinuje benzínový motor a elektromotor, který čerpá elektřinu z baterie o kapacitě 12,4 kWh, což stačí na 60 kilometrů elektrického dojezdu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here