Opel Astra 2022

0
75

Opel Astra rv:2022

Opel se zcela novou Astrou nevyhýbá elektrifikaci. Osmá generace rivala značky Toyota Corolla a Volkswagen Golf je uvedena na trh s plug-in hybridním pohonným ústrojím, druhá bude následovat později v tomto roce a plně elektrická verze je již připravena na rok 2023. Ale zatímco PHEV může zaujmout Podle titulků bude většina prvních prodejů vozu nadále pocházet z variant se spalovacím motorem.

Toto je samozřejmě první Astra, která byla plně vyvinuta pod vlastnictvím Stellantis. Nabídka začíná 1,2litrovým tříválcovým přeplňovaným benzinovým turbodmychadlem (PureTech, pojmenování Peugeot, ačkoli Opel tento název nepoužívá), produkujícím 81 kW a 205 Nm, spárovaný se šestistupňovou manuální převodovkou.

Je nebo silnější verze stejného motoru, nabízí 95 kW a 230 Nm a na výběr je mezi šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou. Pod tím vším je samozřejmě platforma Stellantis EMP2, takže konfiguraci zavěšení tvoří vzpěry MacPherson vpředu a torzní nosník vzadu. Je to však nejnovější V3 inkarnace architektury.

Přináší 16palcové slitiny, 10palcový dotykový informační a zábavní systém, 10palcový digitální přístrojový štít, bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, přední a zadní parkovací senzory, klimatizaci a tempomat a automatická světla a stěrače. Toto je jediný stupeň výbavy, který je k dispozici s oběma zážehovými motory – stejně jako s 1,5litrovým vznětovým motorem.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here