Nissan Qashqai e-Power Hybrid 2022

0
35

Nissan Qashqai e-Power Hybrid 2022

Nissan Qashqai vstupuje na novou půdu: e-Power bude debutovat v kompaktním crossoveru SUV koncem léta 2022. Unikátní elektrifikovaný pohonný systém přichází do Evropy poprvé. Jako součást Nissan Intelligent Mobility ukazuje cestu k elektrické mobilitě a činí jízdu stejně příjemnou jako efektivní.

Pohonný systém, speciálně navržený pro evropské řidiče, kombinuje dvě silné stránky Nissanu: pokročilou technologii baterií a motorů a inovativní spalovací motory s variabilními kompresními poměry. Tato kombinace optimalizuje spotřebu paliva, aniž by byla ohrožena radost z jízdy. Nissan tak reaguje na typické jízdní chování majitelů crossoverů: Více než 70 procent z nich je převážně na silnicích v městském a příměstském prostředí – a kompromis v radosti z jízdy ve prospěch ochrany životního prostředí. e-Power s tím skoncuje.

„Zavedení inovativního pohonného systému e-Power v novém modelu Qashqai přináší do segmentu crossoverů ještě průkopnického ducha. Zákazníci si zamilují pocit z řízení elektromobilu bez nutnosti dobíjení. e-Power je důležitým milníkem ve strategii elektrifikace společnosti Nissan,“ řekl Guillaume Cartier, předseda představenstva společnosti Nissan AMIEO (Afrika, Střední východ, Indie, Evropa a Oceánie).

Elektrický pohon kol

Systém e-POWER kombinuje tříválcový přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,5 litru a 115 kW/156 k s variabilním kompresním poměrem s elektrifikovanými komponenty. Patří mezi ně vysoce výkonná baterie, generátor, střídač a elektromotor o výkonu 140 kW / 190 koní, který se používá v podobné velikosti a výkonu v elektrických vozidlech Nissan. Zážehový motor vyrábí elektřinu, která v závislosti na jízdní situaci proudí přes střídač do baterie, elektromotoru nebo obou.

Zvláštností tohoto konceptu je, že kola jsou vždy poháněna okamžitě a lineárně přitažlivým elektromotorem. V tomto ohledu se tento pohonný systém liší od konvenčních hybridních vozidel, kde výkon pochází částečně ze spalovacího motoru – s odpovídajícími nevýhodami pro jízdní chování. Qashqai e-Power na druhé straně nabízí příjemný, uvolněný a rovnoměrný zážitek z jízdy ve stylu čistých elektrických automobilů.

Osvědčená technologie pohonu komplexně vylepšená

e-Power byl poprvé představen v Japonsku v roce 2017 v kompaktním rodinném voze Note, který se následně stal nejprodávanějším vozem v zemi. Aby bylo možné vyhovět požadavkům evropských řidičů a jejich řidičským návykům, byl systém pohonu pro nový Qashqai výrazně modernizován. Zatímco Note vyvíjí 95 kW/127 k ve spojení se zážehovým motorem o objemu 1,2 litru, průkopník crossoveru může čerpat ze systémového výkonu 140 kW/190 k.

Technické Parametry:

Motor kW (k) 140 kW/190 koní

Točivý moment Nm 330 Nm

Pohon 2WD

Kombinovaná spotřeba* l/km 5,3

CO2-Kombinované emise* g/km 119

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here