Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 2022

0
20

Nissan Qashqai 1.3 DIG-T AWD X-Tronic rv:2022

Opravdu můžete nasadit 1,3litrový benzínový motor do vozidla tak velkého jako Nissan Qashqai a očekávat, že bude k něčemu dobrý? No ano, můžeš. Nejnovější Qashqai se prosadil v dobré víře a přeplňovaný 1,3litrový motor zvládne úctyhodných 140 koní nebo dokonce 160 koní, což bude pro mnoho zákazníků více než dost. Neublíží ani dostupná základní cena.


Co se vám vybaví, když se řekne motor o objemu 1,3 litru? Je pravděpodobné, že si utvoříte mentální obrázek městského auta s nedostatečným výkonem; něco neradostného a stísněného, ​​co vás okamžitě zařadí do škatulky jako nejhorší druh grošáka. Pokud bychom naopak měli zmínit nový Nissan Qashqai, byla by image celkově veselejší. To by znamenalo mít před domem zaparkovaný elegantně vypadající crossover plný chytrých technologií, které by z vás pravděpodobně udělaly docela cool mámu nebo tátu. Věřte nebo ne, tyto dvě části Vennova diagramu se skutečně protínají ve tvaru modelu Qashqai 1.3 DIG-T.

Výrobci automobilů se v posledních letech výrazně zlepšili ve zmenšování motorů a pochopili, jak využít turbodmychadla nejen k přidání výkonu, ale také k dosažení slušné spotřeby paliva a emisí. Pokud jste si mysleli, že tento Qashqai 1.3 DIG-T byl pouze v nabídce, aby Nissan poskytl nízkou cenu, aby mohl vytrubovat ve svých akcích, zamyslete se znovu. Je to tady po zásluze.

Motor o výkonu 140 k má něco do sebe, a tak vybavený, tento Qashqai zrychlí na 100 km/h za 10,5 sekundy a rozběhne se na maximální rychlost 194 km/h, takže je nepravděpodobné, že se budete ve vnějším pruhu cítit trapně.

S jednotkou o výkonu 160 k (která je dodávána s možností automatické převodovky DCT) jsou hodnoty z 0-100 8,9 s a 199 km/h. Ať tak či onak, vrchol točivého momentu se díky turbodmychadlu dosahuje mezi 2000 a 4000 otáčkami za minutu, takže to není tak, že byste ho potřebovali šíleně vytáčet, abyste dosáhli úctyhodného pokroku. To byl vždy recept, pokud jste do velkého auta namontovali malý motor, ale věci se změnily k lepšímu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here