Mitsubishi ASX 2023

0
96

MITSUBISHI ASX rv:2023 hybrid PHEV

Mitsubishi ASX existuje od roku 2010, Mitsubishi ASX je jedním z nejstarších vozů v současné době v prodeji. Naštěstí subkompaktní crossover projde kompletní revizí, přičemž model příští generace dorazí na začátku roku 2023. Podle původního oznámení z počátku roku bude sesterský model Capturu vyráběn Renaultem ve své továrně ve Valladolidu ve Španělsku.

Mitsubishi Germany mezitím v tichosti oznámilo specifikace pohonné jednotky pro zcela nové Mitsubishi ASX pro rok 2023. A nikoho nepřekvapuje, že čísla vypadají strašně povědomě. To proto, že jsme je již viděli v Capturu. Vstupním bodem do modelové řady bude přeplňovaný 1,3litrový zážehový tříválec, který produkuje 140 koní, pokud se rozhodnete pro šestistupňovou manuální převodovku, nebo 158 koní, když je motor spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou, Zajímavé je, že nebude montovat CVT.

A nejzajímavější bude Choosing the Hybrid Engine znamená atmosféricky plněný 1,6litrový benzínový motor, který spolupracuje s elektromotorem pro kombinovaný výkon 145 koňských sil.

Nejvýkonnějším Mitsubishi ASX pro rok 2023 bude plug-in hybrid s výkonem 160 koní, který kombinuje 1,6litrový motor se 2 elektromotory.

Zvýší také malou 1,3 kWh baterii plug-inu na kapacitu 10,5 kWh pro zvýšení autonomie v čistě elektrickém režimu. Stejně jako jeho ekvivalent Renaultu, ani Mitsubishi nebude prodávat svůj crossover segmentu B s naftovým motorem.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here