Mercedes-Benz S 580e 2021

0
52

Každá verze Mercedesu S 580 e L je poháněna 3,0litrovým zážehovým šestiválcovým motorem o výkonu 362 koní, který je spojen s elektromotorem o výkonu 148 koní a baterií o kapacitě 28,6 kWh. Motor posílá pohon na zadní kola přes devítistupňovou automatickou převodovku

Mercedes říká, že systém má dostatek gruntu, aby poháněl třídu S s dlouhým rozvorem z 0–100 km/h za 5,2 sekundy, než narazí na elektronický omezovač nejvyšší rychlosti při rychlosti 250 km/h.

Ještě důležitější je, že systém PHEV má uváděnou spotřebu paliva až 353,1 mpg, zatímco emise CO2 jsou pouhých 18 g/km. Při plném nabití ujede S 580 e L také až 101 kilometrů pouze na baterie.

Po připojení k stejnosměrné rychlonabíječce se baterie dokáže nabít na 80 procent za 20 minut, zatímco úplné dobití pomocí 7,4kW domácího wallboxu trvá přibližně čtyři hodiny.

Standardní výbava nejlevnějšího modelu AMG Line Premium zahrnuje 20palcová litá kola AMG, panoramatické posuvné střešní okno, dálkové parkování a 360stupňovou kameru. K dispozici je také řada bezpečnostních prvků, včetně asistenta dopravního značení, aktivního asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a aktivního asistenta vzdálenosti, který dokáže rozpoznat stojící provoz a zabránit srážce při rychlosti až 128 km/h.

Uvnitř kupující získají aktivní ambientní osvětlení, stereo zvuk Burmester s prostorovým zvukem, 12,3palcový digitální přístrojový štít a 12,8palcový informační a zábavní systém nabitý nejnovějším systémem hlasového ovládání Mercedes. Zadní sedadla jsou také elektricky nastavitelná a klimatizovaná.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here