Mercedes-Benz GLE Coupe 2024

0
74

Mercedes-Benz GLE Coupe rv:2024

Už je to více než rok, co jsme poprvé viděli Mercedes-Benz GLE s nejmenším množstvím kamufláží na přídi. Nyní je kamufláž odstraněna, aby se odhalil model 2024, ale žádné znatelné změny neukázal. Větší novinkou je zde ale elektrifikace v celé řadě GLE s novým plug-in hybridním modelem. AMG GLE 53 také dostane malý nárůst točivého momentu.

Pojďme si probrat vizuální změny pro SUV a kupé, které jsou téměř výhradně vpředu. Horizontální lišta v mřížce má nyní segmentovaný vzhled díky některým chromovaným čtvercům. Rohové nasávací otvory získávají velký chromovaný akcent, a zatímco přední světlomety mají stejnou velikost a tvar jako u odcházejícího modelu, uvnitř jsou nové prvky. Totéž platí pro zadní světla. Tak uzavírá vizuální facelift Mercedesu třídy GLE 2024 zvenčí.

Uvnitř je stejný příběh. Nový volant má dotykové senzory na paprscích, které řidičům umožňují ovládat z volantu jak středovou dotykovou obrazovku, tak i displeje digitálních přístrojů. Zde je nabízena chromovaná lišta na větracích otvorech a dostupná lišta Piano Black Flowing Lines – dříve exkluzivní pro modely Maybach.

Velkou novinkou pro toto osvěžení je nový plug-in hybridní stupeň výbavy. GLE 400e 4Matic spojuje elektromotor o výkonu 134 koní se známým 2,0litrovým čtyřválcovým motorem, který generuje kombinovaný výkon 381 koní a točivý moment 479 liber. Mercedes říká, že PHEV dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy, a přestože může jet pouze na elektřinu díky 23,3 kWh baterii, oficiální odhad dojezdu zatím není k dispozici. S dalšími úrovněmi výbavy třídy GLE, které obsahují 48voltový mild-hybridní systém, jsou všechny nové modely GLE elektrifikované.

Ve světě AMG dostávají GLE 53 a 63 S stejné vizuální změny. Výkon zůstává stejný pro oba modely, ale došlo k mírným úpravám programování GLE 53 a většímu nárůstu točivého momentu turbodmychadla na 413 liber-stop. Pro osvěžení AMG GLE 53 používá 3,0litrový I6 s výkonem 429 k. Mercedes říká, že nárůst točivého momentu klesne z 0-100 na 4,9 sekundy. AMG GLE 63 S má stále 4,0litrový V8 s dvojitým turbem o výkonu 603 k a obě AMG výbavy dostávají podstatně více standardní výbavy, jako je Air Balance Package, head-up displej a další.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here