Mercedes-Benz GLE 2022

0
11

Mercedes-Benz GLE rv:2022

Šedá selenitová metalíza. Nový pro rok 2022 Mercedes-Benz GLE GLE 350, Michigan u Mercedes-Benz v Rochesteru.

Stejně jako středně velká SUV Mercedes, která přišla dříve, i třída GLE pro rok 2022 přináší nejnovější technologie, prostorný interiér a lepší terénní schopnosti, než se většina majitelů odváží prozkoumat. Většina modelů se dodává se dvěma řadami sedadel, obě jsou pohodlné a luxusní. K dispozici je volitelná třetí řada, ale je opravdu dobrá pouze pro děti.

Stěna obrazovek dominuje přístrojové desce GLE a poskytuje plně digitální displej tachometru a rozsáhlý pohled na infotainment vozu, to vše v jednom panelu.

Jako základní pohonná jednotka slouží přeplňovaný čtyřválec, ale v nabídce je také turbo řadový šestiválec a twin-turbo V-8 (ačkoli V-8 bude letos nabízen v omezené nabídce). Pro ty, kteří se chtějí vydat daleko od zpevněných silnic a civilizace, může být GLE vybaveno nastavitelným vzduchovým odpružením, které může poskytnout dodatečnou světlou výšku.

Motor, převodovka a výkon
Modely s odznakem GLE350 jsou poháněny přeplňovaným čtyřválcovým motorem o výkonu 255 k s pohonem zadních nebo všech kol (4Matic) a devítistupňovou automatickou převodovkou. Povýšení na GLE450 přináší standardní pohon všech kol a hybridní pohonné ústrojí o výkonu 362 k, které se skládá z přeplňovaného řadového šestiválce a nového 48voltového elektrického systému.

2020 GLE350 potřeboval 6,6 sekundy k dosažení rychlosti 100km/h a šestiválcový GLE450 zvládl čas za 5,3 sekundy.

Zatímco vylepšený Mercedes-AMG GLE53 přináší ještě více tepla, Mercedes-Benz GLE580 2020 představuje nejvýkonnější a nejdražší model mimo AMG. 48voltový systém se kombinuje s dvojitým turbodmychadlem 4,0 l V-8, aby dosáhl výkonu až 504 koní. Každá třída GLE může být vybavena špičkovým systémem vzduchového odpružení, které se dokáže moc nenaklánět do zatáček a dokonce se samovolně vyhrabat, pokud řidič uvízne v písku nebo blátě. Standardní nastavení jsou tradiční ocelové pružiny a stabilizátory.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here