Mercedes-Benz GLC Reveal 2023

0
67

Mercedes-Benz GLC Reveal rv:2023

Přednosti Mercedes-Benz GLC 2023:
▪ Pohonné systémy: Nový GLC je systematicky navržen pro hybridní pohon a stanovuje standardy v účinnosti. Motorová paleta má čtyřválcové zážehové a vznětové agregáty kombinované s elektromotorem. Čtyři z nich jsou mild-hybridní jednotky s integrovaným startér-generátorem druhé generace (ISG). Další tři varianty motoru jsou plug-in hybridní jednotky se systémovým výkonem až 280 kW (381 k) a systémovým točivým momentem až 750 Nm. Všechny plug-in hybridy mají elektrický dojezd více než 100 kilometrů (WLTP).

▪ Znatelně více elektrického zážitku z jízdy: Díky elektrickému dojezdu lze každodenní vzdálenosti obvykle překonávat výhradně elektricky. Vylepšený hybridní jízdní program poskytuje elektrický jízdní režim pro nejvhodnější úseky trasy. Elektrická jízda má přednost například na delších cestách v městských oblastech.

▪ Všestranný na silnici i mimo ni: GLC má výrazně vylepšené vlastnosti na silnici i v terénu pro nepříznivé povětrnostní podmínky a úseky s nezpevněnými vozovkami. Patří mezi ně zjednodušené ovládání pomocí off-roadové obrazovky, jasnější informace díky „průhledné kapotě“ a vynikající trakce a bezpečnost ovládání díky vylepšeným řídicím systémům. Také když plug-in hybrid jezdí čistě elektricky.

▪ Komfort a agilita: Klíčovými součástmi dynamicky navrženého podvozku GLC jsou nové čtyřprvkové přední zavěšení a víceprvkové nezávislé zadní zavěšení. Již standardní odpružení poskytuje vysokou úroveň odpružení, jízdního a hlukového komfortu, agilní ovladatelnost a požitek z jízdy. Je vybaven systémem tlumení závislým na amplitudě. Vzduchové odpružení AIRMATIC má variabilně nastavitelné tlumení pro kompresi a odskok.

▪ Agilní a bezpečné: Nový GLC je obzvláště obratný a stabilní s volitelným řízením zadní nápravy v kombinaci s přímějším převodem řízení na přední nápravě. Úhel natočení zadní nápravy je až 4,5 stupně. Tím se zmenší poloměr otáčení o 80 centimetrů na 11,0 metrů.

▪ Design exteriéru: Jedinečné proporce s klasickými prvky SUV, jako je simulovaný chromovaný spodní kryt, střešní ližiny a volitelné stupačky, jsou kombinovány s novými tvarovanými hranami na bocích, aby se vytvořila rovnováha mezi elegancí, sportovností a výkonem v terénu. Mezi hlavní přednosti patří nové světlomety, které se přímo napojují na masku chladiče a zvýrazňují šířku vozu. V kombinaci s volitelným DIGITAL LIGHT mají kromě známé „svítilny“ také elipsy pro denní jízdu. Dalším vizuálním vrcholem je maska ​​chladiče s chromovaným rámem na standardním exteriéru AVANTGARDE.

▪ Design interiéru: GLC navazuje na úspěšnou formuli moderního sportovního luxusu od Mercedes-Benz. Například palubní deska je horizontálně rozdělena na dvě části a vyznačuje se velkorysými ozdobnými plochami s centrálním displejem, který se nad ní jakoby vznáší. Avantgardní design sedadel a moderní výplně dveří zdůrazňují vysokou kvalitu interiéru.

▪ Odolnost proti větru: V aerodynamicky nejvýhodnější konfiguraci je minimální koeficient odporu GLC Cd = 0,29. Díky tomu je o dvě desetiny lepší než jeho předchůdce (Cd = 0,31), což je u SUV s konvenčním pohonem výrazný pokrok.

▪ Hlukový komfort: Na ještě vyšší úrovni je GLC příjemně tiché vozidlo s vytříbeným zvukovým podpisem a velmi nízkou hlučností vozovky a větru. Všechna akustická opatření společně přispívají k atmosféře „welcome home“, která je pro Mercedes-Benz typická.

▪ MBUX: Nejnovější generace informačního a zábavního systému se dvěma velkými displeji a celoobrazovkovou navigací ve standardní výbavě dělá interiér ještě digitálnějším a inteligentnějším.

▪ Maximální komfort ovládání: Hlasový asistent Hey Mercedes se stal schopnějším dialogu a učení. Funkce MBUX Smart Home promění GLC v mobilní řídicí centrum pro domácnost.

▪ Zábava: MBUX plně integruje všechny hlavní poskytovatele streamování hudby, včetně osobních preferencí a nastavení. Newsflash je další novou funkcí MBUX. S klíčovým slovem „Hey Mercedes“ umožňuje zákazníkovi přístup k individuálně zvoleným kategoriím zpráv, jako je obchod, sport nebo kultura. Volitelný systém prostorového zvuku Burmester nabízí jedinečný poslechový zážitek s 15 prémiovými reproduktory a celkovým výkonem 710 wattů.

▪ Asistenční systémy: Nejnovější generace balíčku Driving Assistance obsahuje další a dále vylepšené funkce, např. v Active Distance Assist DISTRONIC, Active Steering Assist, Traffic Sign Assist, nový parkovací balíček s 360stupňovou kamerou a asistent pro manévrování s přívěsem.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here