Mercedes-Benz GLC 2023

0
423

Mercedes-Benz GLC rv:2023

Nový design Mercedes GLC
Design nového Mercedesu GLC je ve srovnání s odcházejícím modelem spíše případem evoluce než revoluce, nicméně existuje spousta změn, které mu dodají svěží vzhled.

Vzadu jsou vidět některá zadní LED světla podobná těm na novém Mercedesu třídy C. Sportovní modely řady AMG dostávají agresivnější design nárazníků vpředu i vzadu.

Mřížka chladiče je širší a impozantnější a má jemné výřezy v každém horním rohu, kde se setkává s novými světlomety. Ty jsou tenčí než ty na odcházejícím Mercedesu GLC a standardně se dodávají s technologií LED.

Po straně si můžete vybrat buď 18- až 20palcová litá kola (přesné velikosti a designy budou záviset na tom, kterou verzi GLC si vyberete).

Nový interiér a infotainment Mercedes GLC
Při pohledu dovnitř nového Mercedesu GLC je jasné, že kabina se hodně inspirovala Mercedesem třídy C.

Okamžitě si všimnete nové 11,9palcové dotykové obrazovky infotainmentu. Je mírně nakloněn směrem k řidiči, aby se snáze používal za jízdy, ale spoustu funkcí vozu (jako je klimatizace) můžete ovládat pomocí systému hlasových příkazů „Hey Mercedes“.

Získáte sadu leštěných větracích otvorů nad dvoupatrovou palubní deskou s novým hranatým designem a leskle černými rámečky. Toto obložení ladí s povrchovou úpravou nové středové konzoly bez tlačítek.

Na seznamu volitelných doplňků je k dispozici zvukový systém Burmester s 15 reproduktory, stejně jako masážní sedadla, panoramatické střešní okno a head-up displej.

Nové motory Mercedes GLC
Mercedes GLC je k dispozici s řadou mild hybridních a plug-in hybridních motorů.

Řada začíná dvěma 2,0litrovými zážehovými mild hybridy: GLC 200 s výkonem 204 k a výkonnějším GLC 300 s výkonem 258 k.

Oba tyto vozy využívají malý elektromotor, který pomáhá šetřit palivo při jízdě a dojezdu až do zastavení. Podobný systém získáte také v naftovém GLC 220 d. Tento vůz je dodáván s 2,0litrovým motorem o výkonu 197 k spárovaným se stejnou automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol jako benzínové GLC 200 a GLC 300.

Od uvedení na trh budou v nabídce tři plug-in hybridy, dva zážehové a jeden naftový. Oba benzínové vozy používají 2,0litrový motor. Základní PHEV má kombinovaný výkon 313 koní, zatímco verze s vyšším výkonem má 381 koní.

Dieselový plug-in hybrid využívá také 2,0litrový motor a má kombinovaný výkon 333 koní. Všechny plug-in hybridní modely využívají stejnou 31kWh baterii, i když dojezd pouze na elektřinu závisí na tom, zda se rozhodnete pro benzínový hybrid (120 km) nebo naftový hybrid (101 km).

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here