Mercedes-Benz C200 2023

0
98

Mercedes-Benz C200 rv:2023

Značka: Mercedes Benz
Model: C200
Rok: 2023
Vnější barva: Černá
Barva interiéru: Mrkev
Motor: 1.5L I4, Turbo, 201HP
Druh paliva: Benzín

Čím je třída C 2023 výjimečná?
No, všechny věci, které obecně dělají Mercedes-Benz výjimečným: elegantní design, pružná jízda, pevná konstrukce, spousta techniky atd. Třída C je určitě postavena na cenové úrovni tak, jak dražší E a S nejsou; dveře působí o něco méně zásadně, obložení místy o něco levnější. Přesto z něj vyzařuje druh germánské strnulosti a substance, která již dlouho charakterizuje vozy této značky.

Za druhé to bude pravděpodobně jeden z posledních zcela nových produktů Mercedes, které budou uvedeny na trh s benzínovým pohonem pod kapotou. Od roku 2025 bude každé zcela nové auto s třícípou hvězdou podle aktuálního plánu značky elektrické. Vzhledem k obvyklé obnovovací kadenci značky to znamená, že po této nové třídě C pravděpodobně uvidíme ještě jednu novou třídu E, novou várku SUV GLC / GLE / GLS a pak… nic jiného než elektromobily.

Luxusní a pohodlné více než sportovní — alespoň v podobě C200, kterou jsem testoval a která bude tvořit vstupní bod pro řadu C-Class. Nenechte se zmást prvním slovem v paketu AMG Line. Odpružení není o nic sportovnější, jen o 15 mm nižší, přeplňovaná řadový čtyřválcový motor se při prudké akceleraci ozývá stejně chraplavě jako v jiných nových třídách C a brzdový pedál je v první polovině své cesty měkký jako šlehačka.

To znamená, že C200 je překvapivě příjemné spěchat po zadní silnici. Odpružení může být měkké, ale díky naklánění těla je cítit více. Důležitější je, že řízení je přesné a přímé, karoserie působí solidně a reakce vozu jsou předvídatelné až do okamžiku, kdy nedotáčivost začne klouzat. C200 pomáhá posilovat axiom, že je zábavnější řídit rychle pomalé auto, než řídit rychlé auto pomalu.

To je dobrým znamením pro chystané modely C43 a C63 AMG, které oba, stejně jako C200, budou využívat výkon se čtyřmi turbodmychadly, ale s výkony pozoruhodných 402 k v C43

Ale stejně jako většina jiných značek než AMG je C200 nejvíce doma na doširoka otevřené dálnici, využívá svůj točivý moment a výkon, aby se rozjel na vyšší rychlost snadněji. Na dálnici se cítí stabilitě a v klidu. Dokonce i při rychlosti 130 km/h působí stejně vyrovnaně, jako když čekáte na semaforu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here